دستگاه "ایکس ری" ایستگاه شهید امامی  شهرضا راه‌اندازی شد

اصفهان_ایرنا_ دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اصفهان گفت: دستگاه "ایکس ری" ایستگاه شهید امامی شهرضا برای بازرسی از خودروها راه‌اندازی شد.

دستگاه "ایکس ری"(X-Ray) که به آن تونل تصویربرداری نیز گفته می‌شود سطحی مقطعی است که اجسام از داخل آن عبور کرده و با استفاده از فناوری اشعه ایکس ری، تصویربرداری انجام می‌شود. این دستگاه در بازرسی و کنترل لوازم همراه افراد موقع ورود و خروج در اماکنی مانند فرودگاه‌ها، سالن‌های اجلاس و کنفرانس، ورودی دفاتر مقامات عالی رتبه، خروجی انبارها و کارگاه ها و … استفاده می‌شود.

به گزارش ایرنا، کمال رضایت، عصر روز یکشنبه در نشست کمیسیون مبارزه کالا و ارز استان با اشاره به اینکه در این جلسه سه دستور کار مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: استقرار دستگاه "ایکس ری" ایستگاه شهید امامی در جاده کمربندی شهرضا به اصفهان بطور موقت راه‌اندازی شد زیرا در این جاده افراد فرصت طلب اقدام به قاچاق کالا می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه خرید این دستگاه بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان هزینه داشته است، افزود: خودروهای عبوری از این محل واکاوی و عنصر یا اشیای مشکوک قاچاق از طریق این دستگاه شناسایی می‌شود.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تصریح کرد: با وجود این دستگاه، شرایطی فراهم شد تا خودروهایی دارای مجوز جابه جایی کالا از خودروهای دارای بار قاچاق، تشخیص داده شوند.

 وی ادامه داد: اداره راه و تربری موظف است از یک ماه آینده بطور رسمی از این دستگاه استفاده کند اما اکنون بطور موقت در حال استفاده است.

رضایت در ادامه به دستور جلسه دوم و مجوز شهرک طلا و پوشاک اشاره کرد و گفت: در این زمینه اقداماتی از سوی سازمان صمت انجام شده است اما با توجه به سیاست کلان کشور که به استان ها تفویض اختیار نمی‌کند، طرح پیشنهاد اختیار استانی در کمیسیون برنامه استان مطرح و مجوز شهرک طلا و پوشاک از هیات وزیران گرفته شد.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اضافه کرد: پوشاک ایران در حال حاضر با ایتالیا و کشورهای اروپایی رقابت دارد اما مردم متقاضی پوشاک خارجی هستند و باور نمی کنند که بسیاری از پوشاک موجود در بازار دارای مارک خارجی؛ دوخت داخل است.

وی بیان داشت: شهرک پوشاک می‌تواند فرصتی برای معرفی، تولید و ارائه محصولات جدید باشد و مردم می‌توانند از آن دیدن و نمایندگی فروش دریافت کنند.

رضایت، دستور جلسه سوم را نظارت بر نهاده‌های دامی و کالاهای یارانه ای عنوان کرد که قرار شد این موضوع پیگیری بیشتری شود تا  مردم تحت فشار قرار نگیرند.

وی افزود: ما از صنوف خود انتظار داریم تا بر فروشندگان مایحتاج عمومی بصورت شفاف برخورد کنند و جلوی بازار سیاه کالاهای اساسی را بگیرند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha