دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی ۱۰۰ میلیارد ریال به مخابرات بدهی دارند

اراک - ایرنا - سرپرست مخابرات منطقه مرکزی گفت: میزان بدهی دستگاه‌های اجرایی این استان به مخابرات ۱۰۰ میلیارد ریال برآورد شده و محقق نشدن مطالبات، طرح‌های توسعه‌ای را با کندی مواجه کرده است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه مرکزی "علیرضا لطفی" افزود: تعرفه خدمات مخابراتی در تمام بخشها اعم از صوت و دیتا از سال ۱۳۸۲ تاکنون، یعنی ۱۸ سال افزایش نیافته و این در حالی است که در این مدت علاوه بر تورم روزافزون سالانه، میزان تعرفه تمام حامل های انرژی چندین برابر افزایش داشته است. 

وی بیان داشت: میزان مطالبات مخابرات منطقه مرکزی از مشترکان نیز ۱۰۰ میلیارد ریال است که امید است شهروندان نسبت به پرداخت بدهی خود اقدامات لازم را انجام دهند.

سرپرست مخابرات منطقه مرکزی اظهار داشت: خصوصی شدن این شرکت، باعث کاهش سودآوری و مخابرات ایران را با زیان های جبران ناپذیری مواجه ساخته است و همچنین مصوبات و قوانین ناقص و یک طرفه و عدم تغییر تعرفه‌ها و افزایش بی رویه قیمت تجهیزات مخابراتی را به همراه داشته است.

لطفی با اشاره به افزایش سرقت تجهیزات مخابراتی به ویژه کابل‌های تلفن تاکید کرد: افزایش سرقت تجهیزات مخابراتی در کنار شرایط تحریمی، مشکلات زیادی را برای مخابرات در تامین مجدد این تجهیزات ایجاد کرده که در این راستا همکاری و مساعدت مردم در صورت مشاهده سرقت ها در اطلاع رسانی به پلیس ۱۱۰ وسایر نیروهای امنیتی در کشف سرقت‌ها نقش آفرین است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha