رئیس پلیس راهور: خودروهای متخلف در کرمانشاه ۱۲ روز توقیف می شود

کرمانشاه - ایرنا - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه از برخورد قاطعانه با دور دور کردن و آلودگی صوتی خودروها در خیابان های شهر خبر داد و گفت: این دسته از خودروها ۱۲ روز توقیف و به پارکینگ منتقل می شوند.

سرهنگ "فضل الله شیری" عصر یکشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: نیروهای پلیس راهور با همکاری و همراهی سایر گشت های انتظامی برخورد قاطعی با متخلفان و رانندگان مزاحم خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه خودرو وسیله تفریح و مزاحمت و ایجاد خطر برای سایر شهروندان نیست، گفت: معابر عمومی هم جای حرکات خطر آفرین، مزاحمت و ایجاد سر وصدا و میدانی برای مسابقه دادن نیست و با خاطیان به شدت برخورد می شود.

سرهنگ شیری تصریح کرد: خودروهای متخلف ضمن صدور قبض جریمه برای آن ها با نمره منفی، ثبت توقیف سیستمی، تشکیل پرونده قضایی مواجه شده و ۱۲ روز هم در پارکینگ توقیف می شود.

رئیس پلیس راهور کرمانشاه تصریح کرد: پلیس راهور برای برخورد با خودروهای متخلف از ظرفیت دوربین های انتظامی و ترافیکی، معتمدین پلیس، پلیس یاران و گزارش های مردمی به سامانه ۱۲۰ و۱۱۰ هم استفاده می کند.

وی همچنین در خصوص اینکه آیا پلیس می تواند از گزارش ناظران به عنوان دیده بان نظم و امنیت ترافیکی استفاده کند، گفت: مستند به ماده ۲ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، پلیس می تواند گزارشات مردمی را محل رجوع و مبنای پیگیری قرار دهد.

فراخوان مشمولان اعزامی پایه خدمتی مرداد ماه سال ۱۴۰۰ 

معاون وظیفه عمومی انتظامی استان گفت: تمام مشمولان کرمانشاه که برگ آماده به خدمت به تاریخ مرداد ماه سال ۱۴۰۰دریافت کرده اند باید با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) ، برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش را دریافت و برابر اطلاعات مندرج درآن اقدام کنند. 

سرهنگ "مسعود همتی" اظهار داشت: تمام مشمولان دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی ،دیپلم و زیردیپلم می بایست شنبه دوم مرداد ماه سال ۱۴۰۰ در ساعت، محل و مراکزی که در برگ معرفی نامه مشمولان اعلام شده ، حضور یابند تا به خدمت دوره ضرورت اعزام شوند.

وی افزود: مشمولان می بایست اصل مدارک مورد نیاز اعم از برگ آماده به خدمت، برگ محل مراجعه، برگ واکسیناسیون، کارت ملی و شناسنامه، مدارک مربوط به شرایط خاص مانند تاهل ، گواهی فوت والدین، جانبازان بالای ۱۰ درصد، خانواده درجه یک شهدا را به همراه خود داشته باشند.

سرهنگ همتی تصریح کرد: لازم است تمام مشمولان اعزامی قبل از تاریخ اعزام به مراکز درمانی مراجعه و در خصوص بیماری کرونا مورد معاینه قرار گرفته ، ضمنا برای پیشگیری از بروز و شیوع کرونا،مشمولان اعزامی در روز اعزام توسط وظیفه عمومی استان ها و مراکز آموزش نیروهای مسلح مورد معاینه مجدد قرار می گیرند.

معاون وظیفه عمومی انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: عدم حضور به موقع در زمان و محل های تعیین شده، غیبت محسوب شده و برابر ماده ۱۰ و ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد.

ضمنا متقاضیان و خانواده های آنان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir ، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا کانال سازمان به نشانی khabaresarbazi @ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha