زنگنه: اوپک پلاس نمی‌تواند بازگشت نفت ایران به بازار را نادیده بگیرد

تهران - ایرنا - وزیر نفت گفت: اوپک پلاس نمی‌تواند بازگشت تولید نفت ایران به بازارهای جهانی بعد از رفع تحریم‌ها را نادیده بگیرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، بیژن زنگنه امروز بعد از نوزدهمین نشست اوپک پلاس، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ۲۰ روز پیش به دلیل مخالفت امارات جلسه هجدهم به تعویق افتاد، ادامه داد: اکنون با تغییر مبنای تولید، به توافق رسیدیم و بر اساس این توافق ماهانه ۴۰۰ هزار بشکه تولید نفت افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود: این بحث با امارات، ربطی به بازگشت نفت ایران به بازار ندارد. 

زنگنه تاکید کرد: در مجموع ظرف ۱۵ ماه آینده، ۵.۸ میلیون بشکه به تولید نفت اضافه می‌شود و اول سپتامبر جلسه بعدی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در تمام این بحث ها بازگشت ایران پدیده مهمی است و اوپک پلاس نمی‌تواند این موضوع را نادیده بگیرد، گفت: میزان افزایش تولید صادرات نفت ایران با رفع تحریم‌ها بسیار زیاد است.

وزیر نفت ادامه داد: با توجه به تصمیم اوپک پلاس، قاعدتا قیمت‌ها به سمت بالا نمی رود اما عدم توازنی اتفاق نخواهد افتاد.

زنگنه افزود: اوپک پلاس باید مقدار تولیدی را که کاهش داده بود، به بازار باز گرداند و با توجه به رشد اقتصاد جهانی این اتفاق خواهد افتاد. 

وی تاکید کرد: اگرچه قیمت های بالای نفت در کوتاه مدت جذاب است اما با توجه به افزایش تولید نفت های گران قیمت، در زمان طولانی خبر خوبی نیست.

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha