۷۳ درصد تشکل‌های غیردولتی در کردستان فعال است

سنندج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان به وجود ۵۳۵ تشکل و سازمان مردم نهاد در استان اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۳٨۹ تشکل، معادل ۷۳ درصد فعال است.

بە گزارش ایرنا محمد ابراهیم زارعی عصر یکشنبه در جلسه کمیته توسعه مشارکت های مردمی مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: ۴۵ تشکل مردم نهاد برای فعالیت در حوزه مبارزه و کاستن از آسیب‌های مصرف مواد مخدر در استان مجوز دارند که ۲۵ تشکل فعال است.

وی اضافه کرد: بعضی از تشکل ها و سازمانهای مردم نهاد به مسائلی ورود می‌کنند که در شرح وظایف آنان نیست و این مسئله به وجه و جایگاه این سمن‌ها در میان مردم ضربه می زند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با تاکید بر اینکه سازمانهای مردم نهاد تنها در حوزە تخصصی خود فعالیت کنند و از ورود بە مسائل و مباحث غیر مرتبط پرهیز کنند، افزود: اگر تشکلی حوزه فعالیتش کارهای فرهنگی و اجتماعی است، بهتر است که به آن شرح وظایف پایبند باشد و از ورود به کارهای سیاسی بپرهیزد، چرا که کار سیاسی برای احزاب تعریف شده است.

زارعی با بیان اینکه سازمانهای مردم نهاد پل واسط میان مردم و دولت هستند و از بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی جلوگیری می کنند، افزود: همه دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی باید این تشکل‌ها را مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهند، زیرا تقویت آنان منجر به کاهش کار دولت و بسیاری از ادارات می شود.

وی به بیماری کرونا و نقش سازمانهای مردم نهاد در یاری رساندن به نیازمندان نیز اشاره کرد و گفت: ما یک بانک اطلاعاتی از افراد و نیازمندان در اختیار داریم و سمن ها از این بانک اطلاعاتی در جهت پرهیز از دوباره کاری استفاده کنند تا اقشار نیازمند بصورت مساوی از کمک ها بهره مند شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha