۱۰۰ دستگاه آمبولانس اورژانس برای هرمزگان در نظر گرفته شد

بندرعباس-ایرنا- رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: رییس سازمان اورژانس کشور با اختصاص یکصد دستگاه آمبولانس نو برای استفاده در بخش اورژانس و فوریت های پزشکی هرمزگان موافقت کرد.

دکتر حسین قاسمی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این سهمیه در نشست مشترک منصور آرامی نماینده هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و رییس اورژانس کشور و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان مطرح و مصوب شد.

وی اظهار داشت در این نشست، پس از ارائه گزارش عملکرد اورژانس استان و چالش های حوزه اورژانس هرمزگان، تعمیر ۴۰دستگاه آمبولانس اورژانس هرمزگان و بازگشت آنها به چرخه عملیاتی در کوتاهترین زمان ممکن نیز مورد موافقت قرار گرفت.

به گفته دکتر حسین پور در این دیدار رییس سازمان اورژانس کشور با اشاره به اهمیت تکمیل ناوگان آمبولانس استان هرمزگان گفت: یک هزار دستگاه آمبولانس جدید در آینده نزدیک به ناوگان اورژانس کشور اضافه خواهد شد که به محض تحویل، یکصد دستگاه آمبولانس به استان هرمزگان اختصاص می یابد.

منصور آرامی یکی از پنج نماینده استان در مجلس شورای اسلامی نیز در نشست یاد شده بر ضرورت امداد رسانی و اعزام بیماران و مصدومان در جزایر بوموسی و تنب بزرگ و کوچک تاکید کرد.

وی یادآور شد: امداد دریایی به ساکنان جزایر بسیار راهگشاست  و مجلس شورای اسلامی نیز حمایت از سازمان اورژانس کشور را از اولویت های مهم می داند.

راه اندازی سوله مدیریت بحران در مرکز استان از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود که به گفته قاسمی پس از موافقت وزارت بهداشت راه اندازی خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha