برگزاری نشست کارگروه کمک داور ویدئویی ( VAR) در فدراسیون فوتبال

تهران- ایرنا- نشست کارگروه فناوری کمک داور ویدئویی (VAR) پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در دفتر رییس فدراسیون فوتبال در تهران برگزار شد.

به گزارش ایرنا، جلسه کارگروه سیستم کمک داور ویدئویی (VAR) پیش از ظهر امروز(یکشنبه) با حضور شهاب‌الدین عزیزی خادم، حیدر بهاروند، حسن کامرانی‌فر، علیرضا فغانی، احسان عزیزی‌خادم، امیدزاده، یوسفی، مدیران، حسین شریفی، سهیل مهدی، حمیرا اسدی، فاطمه گلستانی‌نیا در دفتر رییس فدراسیون برگزار شد.

عزیزی خادم در ابتدای این جلسه گفت: با توجه به اینکه پروسه استفاده از این تکنولوزی یک فرایند بلند مدت است و باید مرحله به مرحله زیر نظر فیفا طی شود، نیاز به زمان داریم و نگاه‌ها باید واقع بینانه باشد و توقع بیهوده وجود نداشته باشد. خدمات شرکت‌های داخلی و خارجی توسط کارگروه بررسی و ارزیابی می‌شود.

وی در ادامه اضافه کرد: فدراسیون فوتبال از تله بدهی که در آن افتاده، نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان بدهی معوقه را پرداخت کرده است. هر تصمیمی که کارگروه VAR در این زمینه بگیرد از جانب فدراسیون مورد تایید است. زبده‌ترین افراد در این گروه حضور دارند. مشکل مالی برای استفاده از این تکنولوژی نداریم، بلکه مشکل اصلی تحریم‌هاست.

برگزاری نشست کارگروه VAR در فدراسیون فوتبال

رییس فدراسیون در پایان این نشست یادآور شد: آنطور که گفته می‌شد داوری مظلوم است، در حال حاضر به این صورت نیست. مدیران ارشد فدراسیون از حوزه داوران انتخاب شده‌اند. بودن علیرضا فغانی در این کارگروه غنیمت است. حتی زمانی که وی در ایران حضور نداشته باشد در جلسات به صورت ویدئو کنفرانس شرکت خواهد کرد.

در ادامه این نشست اعضا درباره روند راه اندازی VAR، میزبانی مسابقات مرحله نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و آماده سازی ورزشگاه آزادی بحث و تبادل نظر کردند.

علاوه بر این، در نشست مذکور مجددا تاکید شد پروسه استفاده از این تکنولوزی یک فرایند بلند مدت بوده و باید مرحله به مرحله این فرایند زیر نظر فیفا طی شود. همچنین مصوب شد در روزهای آینده از ۱۵ شرکت مورد تایید فیفا که توان تامین تجهیزات مورد نیاز را دارند، استعلام‌های لازم‌ اخذ شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha