صاحب نظران با تولید محتوا زمینه حکومت مهدوی را ترویج کنند

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه شهر یزد از صاحبنظران و استادان متخصص در حوزه مهدویت خواست ، با تولید محتواهای متنوع و تاثیرگذار، میل به ایجاد حکومت مهدوی را در جامعه اسلامی بیشتر ترویج کنند.

به گزارش روزیکشنبه دفتر امام‌جمعه یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری در جلسه شورای سیاستگذاری پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان با اشاره به برگزاری جشنواره ملی مهدویت،تصریح کرد: البته این محتواها باید از طرف استادان فن تدوین شود و از ظرفیت استادان  حوزه و دانشگاه و حتی هنرمندان در این مسیر استفاده شود زیرا دشمنان به شکل گسترده‌ای در حال تولید محتوا از سوی افراد متخصص و اثرگذار خود هستند و در مسیر تخریب فرهنگ اسلامی، الفت، مهربانی، نیکوکاری و تمام ویژگی‌های خوب انسانی قدم بر می‌دارند.

وی بیان کرد: باید به نحوی برنامه ریزی شود که حکایت ، مقاله ، کتاب‌ و محتواهای تولیدی  با موضوع مهدویت، ذهن جوانان و نوجوانان و اقشار مختلف مردم را به سمت تعالی هدایت کند تا به پیشرفت‌های بزرگ دست پیدا کنند.

وی تاکید کردکه هدف تمامی این برنامه‌ها و جشنواره‌ها، آشنایی با وظایف یک منتظر واقعی است تا جوانان و مردم با موضوع مهدویت بیشتر آشنا شوند و اهمیت آن را بدانند.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان یزد ادامه داد: اگر جوانی در این راستا آگاه شود، زندگی او روند سالم و بهتری پیدا می‌کند، لازم است بستری فراهم تا مقدمات این آشنایی فراهم شود و برگزاری جشنواره‌هایی نظیر جشنواره ملی مهدوی اثرگذار است و باید به نحوی عمل شود که تولید محتوا، زمینه ساز تحقق حکومت حضرت مهدی(عج) باشد.

امام‌جمعه یزد با اشاره به سخن امام‌خمینی(ره) در مورد مقدمه‌سازی برای ظهور امام دوازدهم تصریح کرد: امام امت معتقد بودند که حرکت امام عصر (عج)  را آغاز کردیم ، باید به نحوی اقدام کرد که نسخه حکومت آن حضرت را پیاده کنیم.

به گفته ناصری، رواج عدالت، تقویت مفاهیم عالی دینی، عشق خدمت به خلق خدا، عشق به قدم برداشتن در مسیر خدا، تحقق امر به معروف و نهی از منکر در جامعه همه از جمله مقدمات و زمینه‌های تحقق حکومت امام عصر(عج) است که همه ما را به سمت کمال الهی هدایت می‌کند.

وی تصریح کرد: امروز دنیای غرب انسان‌ را به سمتی هدایت می‌کند که در آن مسیر برای حرکت های شیطانی زمینه‌سازی می‌شود که حرکت مهدوی باید خلاف این حرکت در مسیر قرب و کمال الهی گام بردارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با بیان اینکه سه اصل تفکر، تعقل و تدین که همواره بر رعایت آن در سیستم آموزشی تاکید می شود، خود نشان دهنده وظایف یک منتظر واقعی است گفت: درک مفاهیم جدید، تعهد، اتکا و ایمان و اعتماد به حق، همه از جمله مفاهیمی است ،اگر در افراد نهادینه شود، همه برای مشتاق حکومتی نظیر حکومت امام زمان (عج) می‌شود.

ناصری ادامه داد: اگر افراد چنین نگاه و رویکردی دارند برای حکومت عدالت محور عطش پیدا می‌کنند و آنگاه محتواهای تولید شده می‌تواند بسیار اثرگذارتر باشد.

امام جمعه یزد با اشاره به اقدامات تدریجی دشمنان اسلام و تشیع برای تربیت و هدایت اذهان به سمت اهداف خود افزود: دست‌اندرکاران امر مهدویت نیز باید تربیت تدریجی مهدویت را در دستور کار خود قرار دهند.

در این جلسه گزارشی از اقدامات مهدوی سال ۹۹ و کسب رتبه دوم کشور فعالیت‌های مهدوی استان یزد، تصمیم‌ گیری در مورد جشنواره ملی مهدویت با عنوان تعلیم و تربیت مهدوی، ارایه برنامه‌های مشترک نماز و مهدویت در دستگاه‌های اجرایی و تنظیم تقویم جلسه ارایه شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha