رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در گنبدکاووس کمتر از ۴۰ درصد است

گنبدکاووس - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس گفت که با وجود وضعیت قرمز شیوع کرونا در این شهرستان، رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با این بیماری در گنبدکاووس کمتر از ۴۰ درصد است.

فرهاد بدیعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: مردم نسبت به رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شست و شوی دست‌ها به عنوان سه اصل مهم مقابله با بیماری کرونا دچار روزمرگی شدند و در این شرایط هر روز بر آمار مبتلایان خانوادگی به کرونا در گنبدکاووس افزوده می‌شود.

وی افزود: مردم گنبدکاووس با وجود اطلاع رسانی گسترده از طریق رسانه‌ها، کرونا را جدی نمی‌گیرند که تردد خانواده‌ها همراه با کودکان در خیابان‌ها برای خرید و همچنین حضور آنان در مراسم و عروسی‌ها یکی از نشانه‌های نگران کننده آن است.

بدیعی در آستانه فرارسیدن عید قربان از مردم گنبدکاووس خواست برای گذر از پیک پنجم کرونا همانند سابق رعایت اصول اولیه مقابله با این بیماری را جدی بگیرند و دید و بازدیدهای عید قربان را انجام نداده و یا به صورت  محدود برگزار کنند.

به گفته وی هم اکنون ۲۴۴ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گنبدکاووس بستری هستند که ۶۰ درصد آنان مردم این شهرستان و بقیه از شهرهای همجوار پذیرش شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس اظهار داشت: آمار مراجعه سرپایی بیماران مشکوک به کرونا به بیمارستان‌های شهرستان در مقایسه با هفته گذشته ۲ برابر افزایش یافته و نتیجه آزمایش حدود ۴۰ درصد آنان مثبت است.

بدیعی افزود: با توجه به روند رو به افزایش تعداد موارد بستری مبتلایان به کرونا در چند روز اخیر، تلاش می کنیم ظرفیت بیمارستان‌های گنبدکاووس برای پذیرش بیماران کرونایی بیشتر شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان روز شنبه در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا گفت که در حال حاضر وضعیت شیوع این ویروس در گرگان، رامیان، کلاله، بندرگز، آزادشهر و مینودشت وخیم و بحرانی است.

عبدالرضا فاضل اظهار داشت: ۸۱۴ تخت بیمارستانی گلستان در اختیار بیماران کرونایی است که از این تعداد حال ۴۲ بیمار وخیم است.

گنبدکاووس باحدود ۳۷۵ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha