پایگاه مردمی مهار آتش‌سوزی در ارسنجان فارس شکل می‌گیرد
عکس از آرشیو

شیراز- ایرنا- روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ارسنجان روز یکشنبه اعلام کرد:‌ نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد قول تامین کمک ۱۰ میلیارد ریالی به منابع طبیعی شهرستان ارسنجان را داد و اعلام کرد که پایگاه مردمی مهار آتش‌سوزی در این شهرستان شکل می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ارسنجان در این باره توضیح داد: این قول مساعدت در پی آتش سوزی تیرماه جاری ارتفاعات شهرستان و آسیب به منابع طبیعی و بازدید جلال رشیدی کوچی نماینده مجلس از مناطق آسیب‌دیده مطرح شد.

پایگاه مردمی مهار آتش‌سوزی در ارسنجان فارس شکل می‌گیرد
جلال رشیدی کوچی نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس

حسن خسروانیان اظهار داشت: نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس در نشستی با اشاره به اهمیت حفظ طبیعت در حیات نسل کنونی و آینده به درخواست‌های فعالان حوزه منابع طبیعی و خواسته مردم منطقه پاسخ مثبت داد و بر اهتمام خود در زمینه تامین ۱۰ میلیارد مورد نیاز برای احداث پایگاه مردمی مهار آتش‌سوزی به صورت فصلی تاکید کرد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ارسنجان اظهار داشت:  با احداث این پایگاه گام بسیار مهمی برای حفاظت از منابع طبیعی و خدادادی برداشته می شود.
خسروانیان افزود: امیدواریم با حمایت مسئولان و کمک مردم و بخش خصوصی بتوانیم  با احیای مناطق آسیب دیده و کمک به بهبود اکوسیستم شهرستان این امانت الهی را به شکل مناسب نگهداری کنیم و به دست نسل آینده بسپاریم.

آتش‌سوزی اخیرارتفاعات استان فارس جمعه ۱۱ تیرماه ۱۴۰۰ در جنگل‌های کوه سیاه سعادت آباد شوشتری هم مرز شهرستان‌های مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد آغاز شد و روز بعد به سمت کوه صف و کوه سیاه شهرستان ارسنجان گسترش یافت و از صبحگاه یکشنبه ۱۳ تیرماه به سمت ارتفاعات منطقه دره لای خره شهرستان ارسنجان و نیز کوه های قلات سفید شهرستان مرودشت رفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha