وقوع سرقت در گلستان امسال ۱۳ درصد بیشتر شد

گرگان - ایرنا - رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی گلستان گفت: وقوع انواع سرقت در این استان از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۳ درصد و کشف و دستگیری عوامل آن نیز ۶ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیشتر شد.

سرهنگ مجتبی مروتی روز یکشنبه در نشست خبری اظهار داشت: در این مدت سرقت از مغازه، اماکن عمومی، اتومبیل، داخل خودرو و احشام به ترتیب هفت، یک ، پنج ، چهار و ۱۷ درصد کاهش یافت اما تعداد کیف‌قاپی و جیب‌بری در گلستان به ۷۷ درصد و ۶۷ درصد بیشتر از پارسال است.

وی با اشاره به رشد هشت درصدی سرقت مسلحانه در گلستان گفت که از ابتدای امسال تاکنون وقوع قتل در استان ۱۴ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.

وی افزود: در سال جاری بیشتر جرایم مسلحانه گلستان مربوط به سرقت‌های خرد مانند احشام، موبایل و موتورسیکلت بود.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی گلستان با اشاره به چند مورد آدم ربایی در استان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶ مورد آدم‌ربایی در استان اتفاق افتاد که از این تعداد پنج مورد افراد آزاد شدند و تلاش برای آزادی یک فرد ربوده شده دیگر همچنان ادامه دارد.

مروتی در خصوص آخرین وضعیت پرونده پیدا شدن جسد معین شریفی در کردکوی گفت: قتل این فرد محرز بوده و در حال جمع‌آوری مدارک علیه مظنونان پرونده هستیم.

وی خاطرنشان کرد: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که قتل این فرد با روابط اجتماعی وی در فضای مجازی مرتبط است.

وی در خصوص سرنوشت پیرمرد ۸۶ ساله خوزستانی که حدود یک ماه قبل در جنگل کبودوال مفقود شده، بیان داشت: فرضیه قتل این شخص بطور کامل رد شده و بررسی در این زمینه همچنان ادامه دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha