پرداخت تسهیلات به پایان نامه تحصیلی بازنشستگان

تهرن -ایرنا-مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از فراهم شدن امکان ثبت نام تسهیلات در قالب «طرح حمپاد» برای بازنشستگان این صندوق که در مرحله تایید پروپوزال پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا هستند خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از صندوق بازنشستگی کشوری، محمود مرتضایی فرد افزود : با دستور مدیرعامل صندوق بازنشستگی و در مرحله سوم طرح حمپاد، علاوه بر فرزندان بازنشستگان کشوری، بازنشستگانی که پروپوزال پایان نامه آنان در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا توسط دانشگاه تایید شده باشد، می توانند برای دریافت این تسهیلات ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه مهلت ثبت نام اینترنتی مرحله سوم طرح حمپاد تا پایان مردادماه ۱۴۰۰ تمدید و از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی به نشانی sabasrm.ir قابل انجام است، گفت: این تسهیلات برای مقطع کارشناسی ارشد ۳میلیون تومان و برای مقطع دکترا ۵میلیون تومان است که در صورت تامین اعتبارات لازم تا اواسط شهریور ۱۴۰۰ قابل پرداخت خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: این تسهیلات و فرآیند ثبت نام و شرایط آن مشابه مرحله قبل است و بازنشستگان و فرزندان آنها می توانند با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیک ضمن مشاهده شرایط و ضوابط، نسبت به ثبت نام و ارسال مدارک لازم اقدام کنند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: ثبت نام در این سامانه هیچ نوع حقی برای پرداخت تسهیلات ایجاد نمی کند و پس از پایان مهلت ثبت نام تمامی درخواست ها بررسی و براساس اولویت ها و تعداد تسهیلات تعیین شده از سوی بانک، نسبت به پرداخت آن به افراد واجد شرایط اقدام خواهد شد.

وی ادامه داد: مهلت ثبت‌نام استفاده از تسهیلات طرح حمپاد که پیش از این تا ۳۰ تیرماه تعیین شده بود، تا ۳۱ مردادماه ۱۴۰۰ تمدید شده است.

به گزارش ایرنا، مرحله اول و دوم تسهیلات حمپاد در دی و اسفند سال ۹۹ به حساب بیش از ۷هزار و ۴۰۰نفر از مشمولان این طرح واریز شده بود و تسهیلات طرح حمپاد به صورت قرض‌الحسنه و با کارمزد ۴ درصدی بوده و اقساط آن در طول ۳سال از حقوق بازنشستگان کسر خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha