چهارمین انبار ترانزیت کالا در بندرشهید رجایی نوسازی شد

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: کار نوسازی چهارمین انبار ترانزیت کالا (انبار شماره ۲۲) با حدود ۱۰ هزار مترمربع در بندر شهید رجایی پایان یافت.

علی رضا محمدی کرجی ران روز یکشنبه به رسانه ها اعلام کرد: تعمیر اساسی انبارهای عمومی بندر شهید رجایی بر اساس یک برنامه زمانبندی از سال گذشته آغاز و چهارمین انبار ترانزیت(انبار ۲۲) پس از اتمام تعمیرات اساسی وارد چرخه فعالیت خواهد شد.
وی، انبارش اصولی و افزایش سطح ایمنی کالاها اساسی و ترانزیتی با هدف ارائه خدمات بهتر را به عنوان مهم ترین مولفه های مورد توجه در تعمیر و نوسازی عنوان کرد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: انبار یادشده دارای سکوی بار انداز به مساحت حدود ۷۵۰ متر مربع بوده که با توجه به تعمیرات صورت گرفته علاوه بر شرایط عادی؛ امکان استریپ کالا (تخلیه و بارگیری کالا) از طریق این سکوها نیز با سهولت انجام می پذیرد.
محمدی کرجی ران، اصلاح سامانه اطفا حریق و اتصال به شبکه اطفاء حریق بندر، تعویض قطعات آسیب دیده سوله، ساماندهی و تعویض سامانه فاضلاب متناسب با شبکه فاضلاب بندر و اجرای رنگ نمای سوله را از اقدامات انجام شده در راستای نوسازی این انبار عنوان کرد.
مدیرمنطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با بیان اینکه نوسازی پنجمین باب انبار نیز با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی درحال انجام است، افزود: براساس برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان شهریور امسال یک باب انبار دیگر نیز به اتمام می رسد.
وی یکی از اقدامات صورت گرفته در تعویض سقف انبارها را استفاده از پوشش ساندویچ پانل با آلیاژ آلوزینگ و فوم پرکننده به جای عایق پشم و شیشه عنوان کرد و اظهارداشت: به منظور کاهش و صرفه جویی در مصرف برق با استفاده از نورگیرهای شفاف پلی کربنات به مساحت حدود ۸۰۰ متر مربع در پوشش سقف تأمین نور؛ از این طریق میزان قابل توجهی از نور مورد نیاز انبارها در روز تامین می شود.
بندر شهید رجایی با برخورداری از ۱۹ باب انبار با احتساب یک باب انبار هانگارد حجم قابل توجهی از انبارش کالاهای اساسی و ترانزیتی کشور را به خود اختصاص داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha