۳۳۳ هزار تن بریکت گرم در صبا فولاد خلیج فارس تولید شد

بندرعباس- ایرنا- مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس گفت: با تلاش نیروهای این شرکت و پیشبرد امور براساس برنامه ریزی های انجام شده، از ابتدای امسال تاکنون ۳۳۳ هزار تن بریکت گرم در این کارخانه تولید شده است.

سعید بزرگی عصر شنبه با اعلام این خبر به رسانه ها اظهار داشت: این میزان بریکت تولید شده در همسنجی با مدت مشابه سال قبل ۴۷ درصد افزایش داشته است که نشان دهنده روند رو به رشد و توسعه ای برنامه های این کارخانه است.

وی خاطرنشان کرد: تولید بریکت گرم در کارخانه صبا فولاد خلیج فارس در اردیبهشت ماه امسال با ثبت ۱۰۴ هزار تن رکورد زد که نسبت به ماه مشابه در سال گذشته ۲۴ درصد بیشتر بوده است.

بزرگی نوسازی تجهیزات با استفاده از توان نیروهای داخلی ، تولید بر اساس برنامه ، ثبات در خط تولید و افزایش مواد اولیه را از جمله مهمترین دلایل افزایش و ثبت رکورد در تولید بریکت گرم عنوان کرد.

وی با اشاره به اجرای طرح های توسعه ای در کارخانه صبا فولاد خلیج فارس، گفت: در حال حاضر ظرفیت تولید سالانه در این کارخانه یک و نیم میلیون تن است که با اجرای برنامه های توسعه ای تا ۶ سال آینده این ظرفیت به بیش از ۷ میلیون تن خواهد رسید.

بزرگی خاطرنشان کرد: محموله های بریکت گرم تولیدی این کارخانه از بندر شهید رجایی به مقصد کشورهای اروپایی و حاشیه خلیج فارس صادر می شود.

به گفته وی تکنولوژی تولید بریکت گرم برای نخستین بار در کشور، سومین کشور در خاورمیانه و نهمین کشور در دنیا در اختیار کارخانه صبا فولاد خلیج فارس است.

بزرگی از جمله مهمترین ویژگی های صادراتی بریکت گرم را کاهش هزینه بیمه و حمل و نقل آسان آن عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، بریکت آهن اسفنجی محصولی است که در فرآیند بریکت سازی از آهن اسفنجی تولید شده و در بسیاری از واحدهای فولادسازی دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

فرآیند بریکت­ سازی آهن اسفنجی با توجه به دمای آهن اسفنجی ورودی به ماشین بریکت زنی، به دو گروه بریکت سازی سرد و بریکت سازی گرم تقسیم بندی می­شود.

بریکت گرم آهن اسفنجی (HBI) محصولی است که در فرآیند بریکت سازی از آهن اسفنجی گرم (HDRI) و در دمای بیش از C۶۵۰ تولید می شود.

این نوع بریکت شناخته شده ترین محصول جهت حمل و نقل آسان و ایمن آهن اسفنجی در سطح جهان به شمار می رود.

تولید بریکت گرم برای نخستین بار در کشور در کارخانه صبا فولاد خلیج فارس در سال ۱۳۹۶ آغاز شد.

ظرفیت کارخانه صبا فولاد خلیج فارس سالانه تولید یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن بریکت گرم است.

این کارخانه در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در ۱۳ کیلیومتری غرب بندرعباس واقع است.

ساخت کارخانه صبا فولاد خلیج فارس از سال ۸۸ در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در ۱۳ کیلومتری غرب بندرعباس آغاز شده است.

هرمزگان با سهم ۱۰ درصدی، سومین تولیدکننده فولاد کشور است و صبا فولاد خلیج فارس نیز سومین کارخانه تولید فولاد در هرمزگان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha