سمنانی‌ها بیش از ۳۰۷ هزارمیلیارد ریال در سالجاری سپرده گذاری کردند

سمنان- ایرنا- معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت: ۳۰۷ هزار و ۴۷۲ میلیارد ریال میزان سپرده‌های بانکی مردم در بانک‌های استان در سالجاری است.

علیرضا دیانی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: این میزان جمع‌بندی سپرده‌های مردم استان سمنان در بانک‌های استان مربوط به ابتدای فروردین تا پایان اردیبهشت امسال است.
معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان ادامه داد: میزان سپرده‌های بانکی استان نشان دهنده حجم بالای نقدینگی در بانک‌های استان سمنان است.
وی تصریح کرد: میزان سپرده‌های بانکی مردم در بانک‌های استان سال ۱۳۹۸ در مقایسه با سال ۱۳۹۲ ابتدای دولت تدبیر و امید بیش از ۵.۵ برابر شد.
دیانی بیان کرد: سپرده‌های بانکی مردم استان سمنان سال ۱۳۹۸ در حدود ۱۶۵ هزار و ۸۰۲ میلیارد ریال و در سال ۱۳۹۲ حدود ۳۰ هزار و ۲۶۶ میلیارد ریال  بود.
وی اضافه کرد: بازار سرمایه بازار خوبی برای سرمایه‌گذاری است و در شرایط فعلی برای ترغیب مردم و ایجاد اطمینان به منظور انتقال نقدینگی خود به بازار سرمایه باید کار شود.
وی خاطرنشان کرد: وضعیت بازار سرمایه در ماه‌های اخیر موجب کمرنگ‌شدن اطمینان سرمایه‌گذران شده است و برای جذب نقدینگی در بازار بورس باید مشکل بازار حل و اطمینان‌سازی شود.
معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت: آمار نشان می‌دهد مردم به سرمایه‌گذاری در بورس ترغیب شده‌اند، اما برای حفظ و توسعه سرمایه‌گذاری در بورس باید توجه ویژه به رفع مشکل بازار و تقویت اطمینان شود.
به گزارش ایرنا، طبق آخرین داده‌های بانک مرکزی سال گذشته بانک‌ها و موسسات اعتباری در مجموع ۳۷۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان نزد بانک مرکزی سپرده داشتند.
مقایسه میزان سپرده بانک‌ها و موسسات در سال ۹۸ نسبت به ۹۷ نشان دهنده افزایش ۳۹.۹ درصدی است. این رقم در سال ۹۸ معادل ۲۸۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان و سال ۹۷ برابر ۲۰۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha