۱۵ عنوان برنامه در دهه ولایت در مساجد خراسان اجرا می‌شود

مشهد- ایرنا- رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان گفت: در دهه ولایت و امامت ۱۵ عنوان برنامه در مساجد مشهد و شهرستانهای استانهای سه گانه خراسان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام‌ مجتبی مهدوی ارفع روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برنامه‌های مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان برای تکریم دهه‌ ولایت و امامت از ۲۹ تیرماه مصادف با روز عرفه آغاز می شود و تا هفتم مردادماه مصادف با عید سعید غدیر خم در مساجد استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: برگزاری دوره‌ آموزشی مجازی برای ائمه‌ جماعات، اعزام مبلغ، تولید و انتشار مجموعه ‌پوستر و ویژه‌نامه‌ مناسبتی، آذین‌بندی و فضاآرایی مساجد و محلات، اکران پرده‌های شهری و شعارنویسی خودرویی از جمله برنامه های دهه ولایت و امامت است.

رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان گفت: جشن و نورافشانی با محوریت مساجد، قرائت دعای عرفه در فضای باز و جانبی مساجد، نذر و قربانی با محوریت مساجد، قرائت و تفسیر زیارت جامعه‌ کبیره در روز میلاد امام هادی(ع)، قرائت و تبیین خطبه‌ غدیر در مساجد، تکریمِ سادات و راه اندازی ایستگاه‌های علوی توسط همسنگرهای مسجدی برخی دیگر از برنامه‌هایی است که در این دهه اجرا خواهد شد.
مهدوی ارفع افزود: عید سعید غدیر، عید اکمال دین و اتمام نعمت و آغاز جریان تمدن‌سازی اسلامی از طریق سلسله‌ امامت است و مساجد ما باید این عید بزرگ را با رعایت پروتکل های بهداشتی باشکوه برگزار کنند.

۱۰ هزار مسجد در استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی وجود دارد که ۶ هزار مسجد از این تعداد در خراسان رضوی دایر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha