۲۸ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۲۴
کد خبرنگار: 1367
کد خبر: 84406654
۰ نفر

برچسب‌ها

مقرری‌بگیران بیمه بیکاری در آران و بیدگل ۳۳ درصد افزایش یافتند

کاشان - ایرنا - رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آران و بیدگل گفت: شمار مقرری‌بگیران بیمه بیکاری این شهرستان در بهار امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نزدیک به ۳۳ درصد افزایش یافت.

حسن اربابی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شمار مقرری بگیران بیمه بیکاری در برهه کنونی یک‌هزار و ۴۱ نفر است که ۶۷۸ نفر در سه ماهه ابتدایی سال جاری تشکیل پرونده دادند.

وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در آران و بیدگل حتی با توجه به شرایط دشوار کرونا و تنگناهای اقتصادی پایین‌تر از میانگین استانی و کشوری است، خاطر نشان کرد: اگرچه با شیوع کرونا و تحریم‌ها، اقتصاد کشور با سختی‌های زیادی مواجه شد، اما کارآفرینان آران و بیدگل توانستند با فعالیت بی‌وقفه و برنامه‌ریزی‌های خود نرخ بیکاری این شهرستان را همچنان پایین تر از متوسط کشوری و استانی نگه دارند.

به گفته وی، با وجود تحریم‌ها فرصت‌ زیادی در عرصه اقتصاد کشور و به ‌ویژه آران و بیدگل به عنوان قطب اصلی صنعت فرش ایران فراهم شد و تولیدکنندگان نیز در مقایسه با محصولات قابل رقابت، توانمندی‌های داخلی را نشان دادند.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آران و بیدگل با بیان اینکه به منظور نظارت بر رعایت قانون کار و آیین‌نامه‌های مربوطه در فصل بهار نزدیک ۱۲۸ مورد بازرسی از صنایع این شهرستان صورت گرفته گفت: ۲۸ مورد حادثه ناشی از کار نیز در سه ماهه ابتدایی امسال گزارش شده است.

وی با اشاره به تشکیل ۲۴۲ نشست برای حل پرونده‌های حل اختلاف در بهار امسال گفت: در بخش رسیدگی به شکایت‌ها، میانگین رسیدگی و صدور رای در هیات‌های تشخیص و حل اختلاف کاهش محسوسی داشته و در بررسی پرونده‌ها در هیات‌های تشخیص حدود ۳۰ درصد سازش و در پرونده های شکایت و در هیات حل اختلاف حدود ۳۸ درصد سازش مشاهده می‌شود.

اربابی با اشاره به تشکیل سه شرکت تعاونی جدید در بهار امسال در آران و بیدگل خاطر نشان کرد: در این فصل 2 هزار و ۵۶۰ نفر آموزش مجازی به دلیل شرایط کرونایی برای شرکت‌های تعاونی برگزار شد.

وی با یادآوری نامگذاری امسال به عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها از سوی رهبر فرزانه انقلاب، افزود: این مهم نشانگر اهمیت تولید داخل و لزوم  پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها است که به همراهی کارآفرینان، کارگران و دستگاه های اجرایی نیاز دارد و از مهمترین برنامه‌های اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آران و بیدگل در سال جاری خواهد بود. 

بیش از ۸۰۰ واحد تولیدی با ظرفیت اشتغال افزون بر ۱۸ هزار نفر در آران‌وبیدگل فعالیت دارند.

شهرستان آران‌ و بیدگل با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha