حماس سفرای کشورهای خارجی را برای بازدید از غزه دعوت کرد

تهران- ایرنا- جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) سفرای کشورهای خارجی در آمریکا که به اراضی اشغالی سفر کرده اند، دعوت به دیدار از غزه کرد.

به گزارش امروز (شنبه) پایگاه خبری «القدس» حماس از سفیران استرالیا، آرژانتین، بوتان، اوکراین، کنیا، گواتمالا، جمهوری چک، مجارستان، جمهوری دومنیکن و تونگا  که به مدت یک هفته برای اطلاع از اوضاع میدانی به فلسطین اشغالی وارد شدند، خواست تا از باریکه غزه و اوضاع انسانی فاجعه بار این منطقه که در نتیجه ۱۵ سال محاصره ظالمانه رژیم صهیونیستی رنج می برد، بازدید کنند.

«باسم نعیم» عضو دفتر روابط بین الملل حماس در اظهارات مطبوعاتی رژیم اشغالگر صهیونیست با محاصره نوار غزه آن را به مکانی نامناسب برای زندگی تبدیل کرده است و آن را به بزرگترین زندان روباز جهان تبدیل کرده است.

نعیم گفت که این محاصره مستبدانه که مجازات دست جمعی فلسطینیان محسوب می شود طبق قوانین بین المللی جنایت جنگی استکه مردم فلسطین را از حقوق اساسی خود و داشتن زندگی شرافتمندانه محروم کرده است.

وی تاکید کرد که بیش از ۷۰ درصد جمعیت غزه را کودکان و جوانان تشکیل می دهندو مردم این منطقه از آب آشامیدنی، برق و دارو محروم هستند. بیش از ۸۰ درصد آنها زیر خط فقر هستند و نرخ بیکاری بیش از ۵۰ درصد است و ساکنان غزه حتی اجازه سفر به خارج از این باریکه را نیز ندارند.

 اقدام های رژیم صهیونیستی برای تخریب و اشغال محله شیخ جراح در بخش شرقی قدس اشغال شده، موجب آغاز دور جدیدی از درگیری‌ها در سرزمین‌های اشغالی و ادامه این درگیری‌ها منجر به اعتراض های جهانی به جنایات صهیونیست‌ها شد. مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به تجاوزهای صهیونیست‌ها و حملات به غزه، اقدام به موشک‌باران سرزمین‌های اشغالی کرده است.

کابینه رژیم صهیونیستی پس از ۱۲ روز ناتوانی در متوقف کردن حملات موشکی گروه‌های مقاومت در غزه، ۳۰ اردیبهشت ماه در یک نشست سه ساعته به طور اجماع با آتش بس موافقت کرد؛ این آتش بس از ساعت ۲ بامداد روز جمعه ۳۱ اردیبهشت، میان گروه‌های فلسطینی و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

این رژیم با محاصره غزه و بستن گذرگاههای مرزی مانع ورود کمک های نهادهای بین المللی به این منطقه می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha