اتوبوس‌ها بیشترین گره ترافیکی را در داخل شهر مراغه ایجاد می‌کنند

مراغه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری مراغه گفت: تردد اتوبوس‌های درون‌شهری بیشترین گره ترافیکی در داخل این شهر را ایجاد می‌کند و در این راستا نیازمند برنامه‌ریزی اساسی در حوزه حمل‌ونقل شهرستان هستیم.

به گزارش ایرنا «محمد مقتومی» روز شنبه در جلسه شورای هماهنگی ترافیک مراغه اظهار داشت: برنامه‌ریزی مطلوب برای هدایت اتوبوس‌های درون‌شهری به مسیرهای کم‌ترافیک و فرهنگ‌سازی برای استفاده کمتر از خودروهای تک‌سرنشین می‌تواند در حل مشکلات ترافیکی سطح شهر تاثیرگذار باشد.

وی کمبود پارکینگ در سطح شهر را ملموس عنوان کرد و افزود: نیاز به احداث پارکینگ‌های عمومی در سطح شهر به ویژه در معابر پرترافیک شهری احساس می‌شود.

«مقتومی» به مشکلات پارکینگ خیابان جام‌جم نیز اشاره و بیان کرد: این پارکینگ ۶۰۰ واحدی می‌تواند بخش عمده‌ای از فضای مورد نیاز برای پارک خودرو در وسط شهر را تامین کند اما باید مشکلات مربوط به نبود متصدی و دوربین و همچنین کمبود روشنایی آن حل شود و به همین منظور جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های متولی و شرکت آتی‌ساز به عنوان سرمایه‌گذار این پروژه باید برگزار گردد.

وی همچنین به ضرورت ایجاد ایستگاه‌های متمرکز اتوبوس‌های درون‌شهری در برخی از نقاط نیز اشاره کرد و افزود: حمل‌ونقل درون‌شهری مراغه به ساماندهی نیاز دارد و باید ایستگاههای متمرکز با فضای مناسب و دارای امنیت در چند نقطه شهر احداث شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری مراغه به پایین بودن سطح ایمنی و مشکلات سرعت‌گیرها در روستاها نیز اشاره کرد و گفت: اصلاح سرعت‌گیرهای غیرمجاز و غیراستاندارد در روستاها از سوی دستگاه‌های متولی در دستور کار قرار گیرد.

شهردار مراغه: بررسی موردی راهکار حل مشکلات ترافیکی مراغه نیست 

شهردار مراغه نیز در این جلسه گفت: بررسی موردی گره‌های ترافیکی در جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان نمی‌تواند مشکلات مربوط به این حوزه را به صورت اساسی حل‌وفصل کند و باید مطالعات طرح ساماندهی ترافیکی مراغه در دستور کار قرار گیرد.
 

اتوبوس‌ها بیشترین گره ترافیکی را در داخل شهر مراغه ایجاد می‌کند

به گفته «شهرام مروتی» ساماندهی پایانه مسافری و ایجاد پارکینگ خودروهای سنگین از جمله اولویت‌های حوزه ترافیک مراغه است که در این خصوص شهرداری مراغه آمادگی کامل خود را برای رفع مشکلات اعلام می‌ کند.

«مروتی» در این جلسه بوستان «آقالار» و پارک سلامت را به عنوان ۲ گزینه پیشنهادی شهرداری مراغه برای ایجاد ایستگاه متمرکز اتوبوس‌های درون‌شهری مورد تاکید قرار داد.

وی همچنین نبود روشنایی و تامین امنیت را از جمله مشکلات پارکینگ خیابان جام‌جم عنوان کرد و اظهار داشت: این پارکینگ در صورت بهسازی و رفع کمبودها می‌تواند بخش قابل توجهی از فضای مورد نیاز برای پارک خودرو در وسط شهر مراغه را رفع کند.

به گزارش ایرنا جلسه قبلی شورای هماهنگی ترافیک شهرستان مراغه پنجم خردادماه به ریاست معاون استاندار و فرماندار ویژه مراغه برگزار و مشکلات ترافیک شهری مراغه از جمله اصلاح هندسی میادین اوحدی، پروین اعتصامی، سهند، الغدیر و تغییر ترافیکی خیابان‌های معلم جنوبی، ۲۰ متری شهید متذکر، پل یادگاران و بوستان ولی عصر (عج) مورد بررسی قرار گرفته بود.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان‌شرقی قرار دارد.


سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha