ذخیره آبی بندهای منابع طبیعی استان مرکزی ۷۰ درصد کاهش یافت

اراک - ایرنا - معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: ذخیره‌ سازی و کنترل روان‌آب‌ پشت سدها و بندهای اراضی طبیعی این استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۰ درصد کاهش یافت.

«رضا عظیمی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۵ میلیون متر مکعب روان‌آب از پاییز سال گذشته تا بهار امسال در حوزه‌های آبخیز استان مرکزی کنترل و پشت سدها و بندها ذخیره سازی شد که این میزان در مدت مشابه سال گذشته، ۸۵ میلیون متر مکعب بوده‌ است.

وی ادامه داد: آب پشت بندها و سدهای منابع طبیعی استان مرکزی در تمامی شهرستان‌ها به جز برخی بندهای اراضی طبیعی شهرستان‌های شازند و بیوران شهرستان ساوه خشک شده‌ است.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی با یادآوری پیش بینی ۴۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های آبخیزداری در ۱۲ شهرستان این استان گفت: ۳۵ میلیارد ریال این اعتبارات تاکنون به استان ابلاغ شده‌ است.

عظیمی خاطرنشان کرد: اجرای عملیات بیولوژیکی، مکانیکی و بیومکانیکی در ۲۲ حوزه آبخیز استان مرکزی با تخصیص این اعتبارات در دستور کار اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قرار دارد.

استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومتر مربع وسعت، یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می‌دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha