۲۶ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۴۶
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84406449
۰ نفر

برچسب‌ها

اعتبارات استانی خلخال افزایش یافت

اردبیل _ ایرنا _ فرماندار خلخال گفت: اعتبارات امسال این شهرستان از محل تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان ۹۲ درصد نسبت به اعتبارات استانی سال قبل این افزایش یافت.

به گزارش ایرنا ، فریدون بابایی روز شنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی خلخال اظهارکرد: امسال ۴۸۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان به این شهرستان اختصاص یافته که این اعتبار در ۲۸ فصل در قالب ۱۰۰ پروژه عمرانی در عرصه‌های مختلف توسعه و مرمت راه روستایی ، آبرسانی شرب روستایی ، جهاد کشاورزی ، برق‌رسانی و عمران شهری و روستایی ، ساماندهی گلزارهای شهدا و الزامات بودجه امسال توزیع و هزینه خواهد شد.

وی  با تقدیر از حسن عملکرد برخی از دستگاه‌های اجرای در جذب بموقع اعتبارات استانی و انتقاد از ضعف در کار برخی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی در کوتاهی جذب بموقع اعتبارات استانی سال گذشته افزود: ضعف عملکرد مسئولان دستگاه‌های اجرایی مجری پروژه‌های عمرانی موجب بازگشت اعتبار تخصیص یافته و عدم جذب آن در طرح‌های عمرانی شهرستان می‌شود.

وی با بیان اینکه ملاک و شاخص تخصیص اعتبار به دستگاه‌های اجرایی شهرستان بر اساس میزان جذب اعتبارات سال قبل صورت گرفته است، گفت: دستگاه‌های اجرایی که بتوانند بموقع نسبت به جذب اعتبارات استانی منظور شده خود در سال جاری اقدام کنند سال آتی از تخصیص اعتبار محروم خواهند شد.

بابایی اظهارکرد: طبق روال سال‌های گذشته دستگاه‌های اجرایی شهرستان موظف به پیگیری و جذب ۷۵ درصد از سهم اعتبارات ملی در صورت تخصیص ۲۵ درصد از اعتبار مورد نیاز پروژه‌های عمرانی منطقه با توجه به اعتبارات در اختیار ادارت کل وزارتخانه‌ها هستند.

وی یکی از موفقیت‌های اخیر در خلخال را اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی از سوی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در بخش گردشگری دانست که با بهره‌برداری از آنها در کنار ایجاد تحول در بحث رونق گردشگری منطقه زمینه اشتغال تعداد قابل‌توجهی از بیکاران فراهم خواهد شد.

وی گفت: علاوه بر استقبال خوب سرمایه‌گذاران طرح‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی در بخش گردشگری ، افزایش ساخت و سازهای سال گذشته همراه با افزایش درآمد شهرداری حاصل از فروش پروانه ساخت حاکی از روند رو به رشد توسعه این شهر و افزایش جمعیت آن در آینده نزدیک است.

وی با بیان اینکه سال ۱۴۰۰ سال بهره‌برداری از بیشتر طرح‌های گردشگری در دست ساخت خلخال است، اظهارکرد: با آماده شدن زیرساخت‌های لازم گردشگری در این منطقه همچون ساخت راه خلخال - ماسوله و خلخال - منجیل از سال آینده شاهد سرازیر شدن هزاران گردشگر به این شهرستان بوده و انتظار می‌رود بیش از ۵۰۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی برای استفاده از امکانات گردشگری جدید وارد این منطقه شوند که این میزان در سال‌های آتی بمراتب بیشتر خواهد شد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha