استاندار کرمانشاه: مردم در اجتماعات شرکت نکنند

کرمانشاه - ایرنا - استاندار کرمانشاه با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی برای حفظ سلامتی گفت: از مردم انتظار داریم از شرکت در مراسم‌ عزا و عروسی و حضور در اجتماعات شلوغ به شدت اجتناب کرده بویژه از غذا خوردن در فضاهای بسته مانند رستوران‌ها پرهیز کنند.

به گزارش ایرنا، هوشنگ بازوند روز شنبه در نشست ستاد کرونا با تاکید بر لزوم رعایت مناسب پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی اظهار کرد: موج پنجم کرونا از شرق کشور آغاز شده و به مرکز همچنین غرب کشور و استان‌های همسایه کرمانشاه نیز رسیده که باید همه برای عبور از این وضعیت مسایل بهداشتی از جمله مساک زدن در اماکن عمومی را رعایت کنیم.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه این استان نیز درگیر این موج تازه شده است، افزود: حداقل دو تا سه هفته دیگر درگیر موج پنجم کرونا هستیم و اگر طی این مدت مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند شاهد کاهش تعداد موارد فوتی خواهیم بود در غیر این صورت هزینه‌های سنگین و غیرقابل جبرانی به استان وارد می‌شود.  

بازوند تاکید کرد: شب گذشته یک بازدید میدانی از سطح شهر داشتیم که متاسفانه باید بگویم وضعیت رعایت پروتکل‌ها اصلا مناسب نیست و این نگرانی ها در خصوص افزایش مبتلایان به کرونا در پیک پنجم را بیشتر کرده است.  

وی یادآور شد: کادر درمان بیش از ۱۸ ماه است شبانه‌روز درگیر درمان بیماران کرونایی هستند لذا از مردم تقاضا داریم در راستای کمک به این عزیزان، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و از انجام سفرهای غیرضرور، حضور در مراسم عزا و عروسی و تجمعات خودداری کنند تا از این پیک عبور کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha