۲۶ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۱۵
کد خبرنگار: 1045
کد خبر: 84406364
۰ نفر

برچسب‌ها

هواشناسی مازندران نسبت به بروز تنش دمایی هشدار داد

ساری - ایرنا - هواشناسی مازندران روز شنبه با اعلام اخطار سطح زرد ، نسبت به افزایش تدریجی و قابل ملاحظه دمای هوای استان از روز دوشنبه تا پایان روز پنجشنبه هفته جاری در مناطق مختلف این استان و احتمال بروز تنش دمایی هشدار داد.

به گزارش ایرنا، در اخطاریه هواشناسی آمده است که با استقرار سامانه کم فشار سطح زمین و تقویت واچرخند جنب حاره‌ای ، بیشینه دما در مناطق غربی استان در این مدت بین ۳۱ تا ۳۵ و در مناطق مرکزی و شرقی هم بین ۳۵ تا ۳۹ درجه سانتی گراد بالای صفر خواهد بود.

جدول داده های هواشناسی مازندران هم نشان می دهد که دمای هوای مناطق مختلف استان از روز دوشنبه به بعد نسبت به امروز شنبه بین پنج تا ۹ درجه افزایش خواهد یافت به گونه ای که در ساری مرکز مازندران بیشینه دمای هوا از ۳۱ درجه سانتی گراد بالای صفر در روز جای به ۳۳ درجه روز یکشنبه ، ۳۵ درجه روز دوشنبه ، ۳۶ درجه روز سه شنبه و ۳۸ درجه در روز چهارشنبه افزایش می یابد.

هواشناسی مازندران همچنین نسبت به افزایش ظرفیت آتش سوزی در مراتع و جنگل‌های استان در این مدت هم هشدار داد و از  شهروندان خواسته است با توجه به افزایش دما، از روشن کردن آتش در مزارع، مراتع و جنگل‌ها بپرهیزند.

هواشناسی مازندران از کشاورزان ، باغداران و دامداران هم خواسته است تا باغات و محصولات زراعی را در ساعات خنک روز آبیاری و نسبت به نصب تهویه هوا در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها اقدام کنند.

مدیریت در مصرف بهینه آب و برق و سایر اقدامات پیشگیرانه هم از دیگر توصیه هایی است که هواشناسی مازندران برای گذر از گرمای قابل ملاحظه هفته جاری ارائه کرده است.

طبق پیش بینی هواشناسی مازندران، شرایط جوی استان در روز جاری صاف تا نیمه ابری و بویژه در ساعات بعد از ظهر ابری است که با رگبار پراکنده  باران ، وزش باد و احتمال وقوع رعد و برق همراه می شود. بیشینه دما نیز در مناطق مختلف استان طی روز جاری بین ۲۷  تا ۳۲ درجه سانتی گراد بالای صفر خواهد بود.

شرایط جوی استان در روز یکشنبه نیز صاف تا نیمه ابری است که با افزایش نسبی دما و در بعدازظهر و افزایش ابر، وزش باد و در ارتفاعات و احتمال رگبار باران و وقوع رعد و برق پراکنده همراه می شود.بیشینه دما هوای استان هم فردا در مناطق غربی بین ۲۸ تا ۳۱ و در مناطق مرکزی و شرقی نیز بین ۳۱ تا ۳۴ درجه سانتی گراد بالاس صفر پیش‌بینی شده است.

هواشناسی مازندران هوای استان را از روز دوشنبه تا پنجشنبه صاف تا نیمه ابری پیش بینی کرده است که با افزایش محسوس دما همراه خواهد بود و بتدریج نیز گرمتر می‌شود به گونه‌ای که شهروندان در مناطق غربی با سه تا چهار درجه افزایش در مقایسه با روز یکشنبه گرمای بین ۳۱ تا ۳۵ درجه را شاهد خواهند بود در مناطق مرکزی و شرقی نیز دمای هوا با چهار تا پنج درجه افزایش به ۳۵ تا ۳۹ درجه سانتی گراد بالای صفر خواهد رسید.

طبق پیش‌بینی هواشناسی مازندران ، روز جمعه از شدت گرمای هوای استان کاسته می‌شود به گونه‌ای که بیشینه دما در مناطق مختلف این استان پنج تا هفت درجه کاهش در مقایسه با روز پنجشنبه کاهش خواهد داشت.

جدول داده های آماری هواشناسی مازندران نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان گلوگاه با ۳۱ درجه سانتی گراد گرم ترین و سیاه بیشه با ۱۸ درجه سانتی گراد بالای صفر خنک ترین مناطق مازندران بودند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha