امام جمعه ملایر: پرداختن دشمنان به بدحجابی زنگ خطر جدی است

همدان- ایرنا- امام جمعه ملایر با اشاره به فرا رسیدن هفته حجاب و عفاف و لزوم تقویت حجاب در جامعه گفت: بدون شک پرداختن دشمنان به بدحجابی در فضای مجازی، زنگ خطر جدی است.

به گزارش ایرنا؛ حجت الاسلام «محمدباقر برقراری» در خطبه‌های نماز جمعه ملایر اظهار داشت: با توجه به رواج افسار گسیخته بی‌حجاب و بدحجابی در جامعه، همه باید مبلّغ حجاب و عفاف باشیم.

وی ادامه داد: امروز دشمنان به دنبال رنگ و لُعاب دادن به بی‌حجابی به ویژه در دوران پهلوی است و نوامیس این کشور را با دسیسه‌های مختلف مورد هدف قرار داده‌اند.

امام جمعه ملایر چادر را نماد ارزش‌ها دانست و بر لزوم حفظ و تقویت آن در جامعه تاکید کرد و افزود: دسیسه‌های دشمنان علیه حجاب و عفاف باید برای نسل جوان امروزی تبیین شود، چراکه امروز بی‌حجابی و بدحجابی یک ارزش و نماد روشن‌فکری شده و این زنگ خطر برای جامعه اسلامی است.

امام جمعه ملایر با تاکید بر اینکه نمازگزاران به عنوان افسران جنگ نرم، باید مروّج و مبلّغ حجاب و عفاف باشند، بیان کرد: حدود ۸۰ و ۹۰ سال پیش هم در مسیحیت، یهودیت و اسلام همه محجبه بودند، اما با آمدن تفکر لیبرال و سکولارسیم، حجاب از جامعه مسیحیت و یهودیت گرفته شد و امروز حجاب نشانه مسلمانان است.

به گفته وی دشمنان در حال گرفتن حجاب از مسلمانان هستند و به واسطه بی‌حجابی ناامنی اخلاقی و روانی،  چالش‌های اجتماعی و رفتارهای خشن در جامعه ایجاد می‌شود.

حجت الاسلام برقراری همچنین با اشاره به فرا رسیدن هفته بهزیستی و روز تامین اجتماعی در ۲۵ تیر، با انتقاد از افزایش هزینه بیمه‌ها گفت: از دولت سیزدهم انتظار داریم توجه ویژه‌ای به بیمه صورت گیرد تا مردم بتوانند از حق بیمه و مزایای آن بهره‌مند شوند.

وی سالروز تاسیس شورای نگهبان به دستور امام راحل در ۲۶ تیرماه ۱۳۵۹ را از دیگر مناسبت‌های تیرماه اشاره و بیان کرد: مجموعه‌ای از فقهای کارآزموده و متعهد شورای نگهبان را برای رضای خدا و به‌دور از هرگونه نگاه جناحی و سیاسی و براساس قانون و مستندات اداره می‌کنند.

خطیب جمعه ملایر همچنین خواستار مدیریت بیشتر قیمت‌ها توسط دولت شد و افزود: مردم از افزایش روز به روز قیمت‌ها و مشکلات معیشت در رنج و سختی هستند و دولتمردان باید با مدیریت درست این روند را اصلاح کنند.

حجت الاسلام برقراری در بخش دیگری از خطبه‌های خود به راه انداختن سیرک رسانه‌ای از سوی منافقان علیه جمهوری اسلامی اشاره و بیان کرد: با وجود سخنرانی‌ شخصیت‌های سیاسی آمریکا، کانادا و اروپا علیه جمهوری اسلامی در همایش‌های مجازی، هنوز هم عده‌ای در داخل دلشان را به اجلاسیه وین خوش کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: با تجربه‌ای که بیش از ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی کسب کرده‌ایم، می‌دانیم که از دشمن خیری به ما نخواهد رسید و از آنان هیچ توقعی جز دشمنی نداریم و انتظار ما از مسئولان این است که به وعده‌های دشمنان دل خوش نکنند، چراکه سرابی بیش نیست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha