امام جمعه موقت شاهرود: دولت جدید  پیشنهادهای همه مردم را بشنود

شاهرود - ایرنا - امام جمعه موقت شاهرود گفت: رییس جمهوری منتخب در فراخوانی معرفی مسوولان جدید را خواستار شده است اما بهتر است دولت جدید برای حل مشکلات کشور هم از همه مردم ایران نظرخواهی کند.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام  احمد نظری در خطبه های نماز جمعه که با رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی در مصلای بزرگ پیامبر اعظم (ص) برگزار شد افزود: از آنجا که همه مردم با مشکلات ریز و درشت روبرو هستند ، پیشنهادهای بهتری هم می توانند بدهند.

وی با بیان این که مردم در چند سال گذشته سختی های زیادی را متحمل شدند افزود: حل  مشکلات اقتصادی  و زندگی روزانه  مردم باید در اولویت برنامه ریزی های دولت جدید باشد.

نظری به طرح ساخت یک میلیون واحد مسکونی در هر سال توسط دولت جدید هم اشاره کرد و گفت : با این که این کار ممکن است چند رشته تولیدی را رونق دهد ولی بهتر است برای رونق همه واحدهای تولیدی برنامه داشت.

خطیب جمعه شاهرود به واریز یارانه ۴۵ هزار تومانی هم اشاره کرد و گفت: به جای واریز نقدی این مبلغ بهتر است دولت جدید کارت های خرید کالای ایرانی به مردم بدهد تا بدینوسیله کارخانجات داخلی هم رونق یابند.

وی تثبیت قیمت ها را یکی دیگر از اولویت های دولت جدید خواند و گفت: کاهش قیمت ها و نظارت بیشتر بر بازار هم باید در اولویت های بعدی قرار گیرند.

 نظری حاشیه سازی های دشمنان در طول سالیان گذشته را هم یادآور شد و گفت : آن ها می خواند با مشغول کردن دولت ها اجازه ندهند مشکلات داخلی حل شود.

نظری گفت : آن ها می خواهند به هر شکل که شده ثابت کنند نظام دینی کارآمد نیست ، اما سازمان ها و دستگاه های اجرایی باید با رفتار انقلابی و جهادی تلاش کنند دشمنان به خواسته های خود نرسند.

 وی به شهادت امام محمد باقر (ع) هم اشاره کرد و گفت : این امام همام و نیز امام صادق (ع) با فرصت های محدودی که داشتند تفسیر کاملی از قرآن و احکام دین برای مردم ارایه کردند.

 روز عرفه و آداب این روز یکی دیگر محورهای سخنان امام جمعه موقت شاهرود بود .

وی گفت : امام حسین (ع) در دعای این روز همه معارف را مطرح کرده بنابر این مردم بهتر است در باره مضامین این دعا دقت بیشتری کنند.

  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha