امام جمعه مهاباد: حجاب و عفاف عامل مهم سلامت جامعه است

مهاباد- ایرنا- امام جمعه مهاباد گفت: حجاب و عفاف به عنوان یک امر دینی، عامل مهم در تامین سلامت جامعه و حفظ بنیان خانواده است.

ماموستا عبدالسلام امامی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مهاباد افزود: حجاب به عنوان پوشش بیرونی و عفاف به معنای پوشش درونی از عوامل مهم سلامت جامعه در کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

وی با بیان اینکه حجاب و عفاف یک امر دینی است نه یک جبر حکومتی، ادامه داد: هر اندازه که بانوان نسبت به رعایت حجاب خود اهتمام ورزند به همان اندازه از ناراحتی و اذیت و آزار دور خواهند شد.

امام جمعه مهاباد اظهار داشت: شواهد نشان می دهد اغلب افرادی که نسبت به رعایت حجاب خود غافل هستند، بیشتر مورد تعرض و قربانی بزهکاری های اجتماعی قرار خواهند گرفت.

ماموستا امامی اضافه کرد: عفاف و حجاب سرمایه‌ای ارزشمند و سد محکمی در برابر آسیب پذیری ها و تهدیدات است که امنیت و آرامش را برای فرد به ارمغان آورده و برای انسان ها ارزش آفرین است.

وی با اشاره نزدیک بودن عید قربان هم گفت: عید قربان روز رسیدگی به نیازمندان، اطعام فقرا، روز تمرین، تجلی و تحصیل تقوا برای یک عمر زندگی با تقوای الهی است.

ماموستا امامی با اشاره به اینکه سنت قربانی کردن باید در این روز مبارک حفظ شود، تاکید کرد: خیران می توانند بخشی از کمک های خود را به صورت نقدی برای تامین بخشی از نیازهای مردم اهدا کنند.

به گزارش ایرنا ۲۱ تیر ماه سالروز حمله به مسجد گوهرشاد مشهد و کشتار مردم به دست رضاخان است در سال ۱۳۱۴ است که در اعتراض به سیاست های ضد اسلامی رضاخان از جمله کشف حجاب دست به قیام زدند و روز ملی عفاف و حجاب نامگذاری شده است.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha