۵۰ معدن شن و ماسه گرانفروش در کرمان به تعزیرات معرفی شد
عکس آرشیوی است

کرمان- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت(صمت) کرمان اعلام کرد که برای بیش از ۵۰ معدن شن و ماسه استان پرونده تخلف گرانفروشی تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

مهدی حسینی نژاد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه افزایش قیمت هنوز در زمینه شن و ماسه نداشته‌ایم اظهارداشت: معادنی که در گذشته یا اینک قیمت را افزایش داده اند تخلف کرده اند.

وی در عین حال اضافه کرد:در یک مسیر قانونی و کارشناسی در حال رصد و بررسی موضوع از مسیرهای قانونی درخصوص قیمت گذاری شن و ماسه هستیم؛ جلسات بررسی این موضوع نیز در دستور کار است و هفته جاری هم جلسه مفصلی در این زمینه با هدف بررسی قیمت ها و قیمت گذاری داشتیم.

 حسینی نژاد اظهارداشت: اختلاف نظرهایی با معادن هم در مورد قیمت شن و هم موضوع کرایه حمل وجود دارد که جلسات بررسی و کارشناسی در زمینه قیمت شن و نیز چگونگی حمل آنها ادامه دارد.

به گزارش ایرنا طی روزهای اخیر افزایش خودسرانه قیمت شن و ماسه توسط برخی معادن در استان خبرساز بوده است.

براساس اعلام برخی منابع رسانه‌ای قیمت ها در برخی نقاط استان کرمان تا بیش از دو برابر هم رشد داشته است.

براساس گزارش ها افزایش خودسرانه قیمت شن و ماسه در بعضی معادن شن و ماسه نزدیک شهر کرمان به گونه‌ای بوده که اهالی این شهر با هدف تهیه شن با قیمت مناسب تر مجبور شده اند مسافت های طولانی تری را طی کنند و این محصول را از شهرستان های دیگر که شن و ماسه را با قیمت کمتری عرضه می کرده اند، خریداری کنند.

تعداد معادن شن و ماسه فعال در استان کرمان بیش از ۲۵۰ معدن و تا حدود ۳۰۰ مورد برآورد می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha