تداوم رگبار باران همراه با وزش باد ناگهانی در نوار شمالی و جنوبی کشور

تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اعلام کاهش دما در تهران به ۳۵ درجه برای استان‌های شمالی کشور و نوار شرقی و جنوبی رگبار ناگهانی باران همراه با وزش بادهای موقتی را تا روز یکشنبه پیش‌بینی کرد.

«کبری رفیعی» روز جمعه در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: از امروز تا اواخر وقت یکشنبه در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس و هرمزگان در ساعت‌های بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: امروز و جمعه در استان‌های خراسان‌جنوبی، یزد و مناطقی از خراسان‌رضوی و شمال بوشهر و همینطور ارتفاعات چهارمحال بختیاری شرایط اعلام شده تداوم دارد.

رفیعی اظهار داشت: طی سه روز آینده استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، آذربایجان‌های شرقی و غربی، کردستان، زنجان، خراسان‌شمالی، خراسان‌رضوی، بلندی‌های استان‌های قزوین، البرز، تهران و ارتفاعات سمنان، بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی را خواهند داشت. همین شرایط جوی را روز شنبه برای قزوین، البرز و ارتفاعات تهران و سمنان داریم.

به گفته رفیعی از بعدازظهر امروز تا یکشنبه نیمه شرقی خلیج‌فارس، تنگه‌هرمز و دریای‌عمان، مواج و متلاطم است. اوایل هفته روند افزایش نسبی دما در سواحل خزر را پیش بینی می‌کنیم.

وی گفت: تهران امروز نیمه ابری رگبار رعد و برق و دما به ۳۵ درجه کاهش یافته است

به گزارش ایرنا، با توجه به شدت بارش‌ها در مناطق جنوبی کشور، به ویژه در سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، یزد، کرمان، احتمال جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، آبگرفتگی معابر، احتمال برخورد صاعقه پیش‌بینی شده است. همچنین احتمال بالاآمدن سطح آب رودخانه‌ها، انسداد موقت راه‌ها وجود دارد. بنابراین توصیه می‌شود هموطنان از تردد و توقف در حاشیه رودخان‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند. به ویژه دامداران از چرای دام‌ها در مناطق مرتفع خودداری کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha