رژیم صهیونیستی ۵۱۰ واحد مسکونی در جنوب کرانه باختری احداث می‌کند

تهران – ایرنا - مدیر دفتر سازمان مقاومت در برابر دیوار حائل و شهرک‌سازی در شهر بیت لحم روز پنجشنبه اعلام کرد، صهیونیست‌ها ۵۱۰ واحد مسکونی جدید در این شهر احداث خواهند کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری معا فلسطین، «حسن بریجه»   مدیر دفتر سازمان مقاومت در برابر دیوار حائل و شهرک‌سازی در شهر بیت لحم واقع در جنوب کرانه باختری گفت: صهیونیست ها ۴۰۰ واحد در شهرک‌ صهیونیستی «مجدال عوز» در اراضی شهرک «بیت فاجر» در جنوب بیت لحم می خواهند احداث کنند.

وی افزود: ۱۱۰ واحد دیگر نیز در شهرک صهیونیستی «ابی هناحل» واقع در اراضی شهرک «کیسان» در شرق این استان احداث می شود.

مناطق بسیاری در استان بیت لحم هدف شهرک سازی رژیم صهیونیستی و تخریب منازل مسکونی فلسطینیان در این منطقه قرار گرفته است.

با وجود مخالفت جامعه جهانی با ادامه شهرک‌سازی در اراضی فلسطینیان و صدور قعطنامه‌های بین المللی در این خصوص، کابینه نفتالی بنت بر ادامه شهرک‌سازی‌ها تأکید کرده است.

این در حالی است که «مایکل لینک» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر پیش تر در سخنانی در جلسه شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو گفته بود که شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در مناطق اشغالی کرانه باختری مانند جنایت جنگی است و جامعه جهانی باید به این رژیم اعلام کند که اشغال غیر قانونی برای رژیم صهیونیستی هزینه خواهد داشت.

وی از جامعه جهانی خواست تا صراحتا به اسرائیل اعلام کند که اشغال غیر قانونی کرانه باختری، سرپیچی از قوانین بین المللی و بی‌توجهی به نظر جهانی دیگر نمی‌تواند برای این رژیم بی‌هزینه باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha