کمبودی از لحاظ تجهیزات تشخیصی کرونا در خاش وجود ندارد

زاهدان- ایرنا- نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در سیستان و بلوچستان و رییس کمیته کشوری واکنش سریع کووید-۱۹ گفت: خوشبختانه هم‌اینک هیچ کمبودی از لحاظ تخت، تجهیزات تشخیص و اکسیژن در خاش نداریم.

به گزارش روز جمعه ایرنا دکتر حمید سوری در حاشیه بازدید از بیمارستان امام خمینی (ره) و مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا خاش اظهارداشت:بخش ویژه کرونای بیمارستان خاش مجهز به ۲۱ تخت بستری با امکانات کامل درمانی و احیاست.
وی افزود: هم‌اینک چهار متخصص داخلی، یک متخصص عفونی و سه متخصص طب اورژانس در اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان خاش مشغول فعالیت هستند.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در سیستان وبلوچستان بیان کرد: یکی از مولفه‌های کاهش مورتالیتی و شاخص مرگ و میر ناشی از کرونا مراجعه به هنگام افراد دارای علائم مشکوک و تشخیص به موقع آن‌ها و تقویت درمان سرپایی از طریق تیم‌های Home Care است تا بیمار وارد فاز التهابی و بیمارستانی نشود.
وی خاطرنشان کرد: انجام تست‌های گسترده توسط واحدهای بهداشتی خاش همچنان ادامه دارد و از تمامی افراد در تماس نزدیک با بیماران چه باعلامت و چه بدون علامت، انجام نمونه گیری ادامه یابد.

خاش از توابع سیستان و بلوچستان در ۱۸۵ کیلومتری زاهدان مرکز این استان و در مسیر ترانزیتی چابهار - میلک واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha