۲۴ تیر ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۲۶
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84405301
۰ نفر

برچسب‌ها

 اقدام تروریستی در مسکو خنثی شد

مسکو- ایرنا- سازمان امنیت فدرال روسیه از خنثی کردن یک عمل تروریستی در مسکو و دستگیری عامل آن خبر داد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی سازمان امنیت فدرال روسیه روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که در نتیجه اقدامات پیشگیرانه از یک عمل تروریستی در مسکو جلوگیری و یک تبعه روسیه که قصد انفجار بمب داشت، دستگیر شد.

در این بیانیه گفته شده است که از انبار مخفی این فرد تروریست اجزای ساخت بمب دست ساز و وسایل مخابراتی بدست آمد و وی با گروهی از تروریست‌ها در سوریه در ارتباط بود.  

 الکساندر بورتنیکوف رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه در نشست کمیته ملی ضدتروریستی این کشور گفت: در نتیجه اقدامات هماهنگ سازمان‌های امنیتی روسیه از ارتکاب ۶۱ فقره جرم تروریستی از جمله ۴۱ حمله تروریستی پیشگیری شد.

رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه خاطر نشان کرد: در جریان اقدامات ضدتروریستی در روسیه ۴۹ فرد مسلح غیرقانونی ازجمله هشت سرکرده گروه‌های تروریستی کشته شد.

به گفته بورتنیکوف، ۳۶ سرکرده تروریست‌ها، ۱۶۲ جنگجو و ۵۹۱ همدست تروریست‌ها در روسیه از آغاز امسال دستگیر شده‌اند.

وی افزود: از تروریست‌ها بیش از ۶۰۰ قبضه انواع سلاح، ۱۳۴ دستگاه تجهیزات نظامی و مخابراتی و بیش از ۱۰۰ هزار عدد انواع فشنگ جنگی و بیش از سه هزار مین، نارنجک و مهمات دیگر بدست آمد.  

در سال‌های اخیر در روسیه صدها تروریست بویژه شمار زیادی از اعضا و هواداران گروه تروریستی داعش توسط ماموران امنیتی دستگیر یا کشته شده‌اند که برخی از آنان با سرکرده تروریست‌ها در عراق و سوریه ارتباط مستقیم داشتند و از آنها برای اجرای عملیات‌های تروریستی در روسیه دستور می‌گرفتند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha