کمبود مرغ در استان کرمانشاه هفته آینده برطرف می شود

کرمانشاه - ایرنا - رییس سازمان جهادکشاورزی کرمانشاه میانگین مصرف روزانه مرغ در استان را ۱۲۰ تن در روز اعلام کرد و گفت: تلاش می کنیم از ابتدای هفته آینده برخی کمبودهای ایجاد شده در بازار را جبران کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نوربخش حاتمی عصر پنجشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار کرمانشاه اظهار داشت: تلاش می کنیم تا ظرف ۷۲ ساعت آینده ۲۰۰ تن مرغ به استان وارد کنیم تا نیاز بازار مرتفع و کمبودها جبران شود.

وی دلیل کمبود مرغ در بازار را کاهش حدود ۵۱۰ هزار قطعه ای جوجه ریزی در خرداد امسال عنوان کرد و گفت: با این حال پیگیری های لازم برای این کاهش انجام شده و هفته آینده شرایط بهتری را خواهیم داشت.

حاتمی یادآوری کرد: امروز (پنجشنبه) ۷۲ تن مرغ در استان توزیع شده که ۳۲ تن آن در شهر کرمانشاه بوده است.

 رییس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه همچنین از افزایش توزیع مرغ منجمد در استان خبر داد و گفت: فروشگاه های زنجیره ای و واحدهای سیار این کار را با جدیت بیشتری در هفته آینده انجام خواهند داد.

وی در ادامه از فعالیت ۵۷۶ واحد مرغداری استان خبر داد و گفت: میزان تولیدات آنها به ۷۲ هزار تن در سال می رسد.

حاتمی در پایان از رشد ۲۲ درصدی تولید گوشت مرغ در استان طی هشت سال اخیر خبر داد.

سازمان صمت بر توزیع مرغ نظارت می کند

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای هفته آینده بازرسان سازمان به صورت جدی بر نحوه توزیع مرغ در استان نظارت خواهند کرد.

محسن دارابی همچنین با اشاره به آغاز توزیع مرغ منجمد در استان گفت: قیمت مصوب هر کیلوگرم ۲۰۰ هزار ریال خواهد بود.

وی در پایان گفت: هماهنگی های لازم برای واردات ۱۰۰ تنی گوشت مرغ منجمد توسط سازمان صمت انجام و طی یکی دو روز آینده انجام خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha