فرماندار: تقویت زیرساخت‌های حوزه سلامت زرندیه در اولویت قرار گیرد

ساوه - ایرنا - فرماندار زرندیه گفت: توسعه و تقویت زیرساخت‌های بخش بهداشت و درمان شهرستان زرندیه به دلیل رشد جمعیت امری حائز اهمیت است و باید در اولویت برنامه‌ها باشد.

به گزارش ایرنا، «سیامک سلیمانی» روز پنجشنبه در مراسم افتتاح پروژه‌های حوزه سلامت شهرستان زرندیه، گفت: ارتقای زیرساخت‌های حوزه سلامت موجب تقویت شاخص‌های توسعه شهرستان زرندیه شده و همچنین بستر افزایش سرمایه‌گذاری را فراهم خواهد کرد که باید در اولویت قرار گیرد.

وی بیان کرد: شهرستان زرندیه به دلیل رشد فزاینده جمعیتی نیازمند توجه جدی و تقویت زیرساخت‌ها در حوزه بهداشتی و درمانی است.

فرماندار زرندیه گفت: مجمع خیرین سلامت در تامین نیازها نقش ویژه‌ای دارند که امیدواریم با مشارکت این بخش و یاری بهش دولتی شاهد جبران کمبودها در این حوزه باشیم.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: بهبود و توسعه زیرساخت‌های حوزه سلامت در نقاط محروم باید اولویت نخست وزارت بهداشت باشد.

حجت‌الاسلام «محمد سبزی» با اشاره به دیدار اخیر خود با وزیر بهداشت گفت: وزیر بهداشت در جریان این دیدار با اشاره به بازدید خود از شهرستان زرندیه و مشاهده محرومیت‌های این منطقه به ویژه در بخش خرقان بر لزوم توجه جدی برای تامین زیرساخت‌های بهداشت و درمان زرندیه تاکید کردند.

وی بیان کرد: با وجود اینکه به علت همجواری زرندیه با پایتخت، این شهرستان باید از امکانات و زیرساخت‌های مناسبی در حوزه های گوناگون به ویژه بهداشتی و درمانی برخوردار باشد اما یکی از نقاط محروم کشور محسوب شده و نیاز به بازنگری در تخصیص اعتبارات دارد.

فرماندار: تقویت زیرساخت‌های حوزه سلامت زرندیه در اولویت قرار گیرد

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه نیز با اشاره به رویکرد حوزه سلامت در ارتقای خدمات سرپایی در شهرستان زرندیه اظهار کرد: سیاست ما تقویت اورژانس بیمارستانی در ساوه و زرندیه است.

دکتر مهدی مصری افزود: اعزام پزشکان متخصص به مراکز جامع سلامت موجب تسهیل در دسترسی مردم به ویژه نقاط محروم به خدمات حوزه سلامت خواهد شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان زرندیه نیز گفت: نخستین مرکز سونوگرافی بخش خصوصی در شهرستان زرندیه با صرف اعتباری بیش از ۲۰ میلیارد ریال با حضور مسئولان به بهره برداری رسید که با فعالیت این مرکز شهروندان از مراجعه به شهرهای همجوار نظیر ساوه و تهران برای دریافت خدمات درمانی در این حوزه خودداری کرده و خدمات لازم را در شهرستان دریافت خواهند کرد.

دکتر نظری از راه‌اندازی داروخانه تخصصی در منطقه آسیابک شهرستان زرندیه خبر داد و گفت: ساکنین منطقه آسیابک برای دریافت خدمات دارویی باید به مرکز شهرستان مراجعه می کردند که خوشبختانه با مشارکت بخش خصوصی یک داروخانه تخصصی با سرمایه گذاری حدود ۲۰ میلیارد ریال راه اندازی و به مردم منطقه خدمات لازم را ارائه می کند، ارتقای آزمایشگاه مرکزی آسیابک نیز با صرف اعتباری بیش از سه میلیارد ریال انجام شده است.

وی راه‌اندازی داروخانه خیرساز شهر خشکرود را از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح برشمرد و افزود: برای راه اندازی این داروخانه حدود هفت میلیارد ریال توسط بخش خصوصی هزینه شده است و با فعالیت آن در مجاورت درمانگاه این شهر ارائه خدمات درمانی و دارویی برای بیماران تسهیل می شود.

نظری افزود: راه اندازی مرکز دندانپزشکی خیرساز صدرآباد به عنوان چهارمین پروژه حوزه سلامت در این شهرستان است که با صرف اعتباری حدود ۲۰ میلیارد ریال توسط یک خیر تجهیز و به مردم خدمات دندانپزشکی ارائه می دهد.

وی همچنین با اشاره به خرید دستگاه اکسیژن ساز برای بیمارستان امام رضا(ع) با اعتباری بیش از ۲۲ میلیارد ریال گفت: در حاشیه این افتتاحیه ها با حضور مسئولان از برخی پروژه‌های در دست احداث نظیر کلینیک سطح سه دندانپزشکی، توسعه فضاهای فیزیکی بازدید بعمل آمد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha