استاندار: سرانه ورزشی فارس طی ۸ سال ۲ برابر شد

شیراز-ایرنا- استاندار فارس گفت: سرانه ورزشی سرپوشیده و سرباز این استان در هشت سال گذشته به ۲ برابر افزایش پیدا کرده است؛ البته هنوز به استانداردهای لازم در زمینه سرانه ورزشی نرسیده ایم؛ اما یک جهش ۲ برابری داشته ایم.

عنایت‌الله رحیمی پنجشنبه در آیین بهره‌برداری از سالن ورزشی ۶ هزار نفره شیراز که با دستور ویدئوکنفرانس رئیس‌جمهوری افتتاح شد، همچنین گفت: طبق وعده ای که به مردم فارس و شیراز دادیم تلاش زیادی برای تکمیل و بهره برداری از این سالن ورزشی انجام شده و اعتبارات زیادی به آن اختصاص یافته است.

وی اظهارداشت: سالن ۶ هزار نفره شیراز یکی از پروژه های مورد نیاز این استان بود تا بتوانیم ورزش های سالنی را در چارچوب استانداردهای بین المللی در شیراز به عنوان قطب خدمات رسانی به منطقه جنوب کشور حمایت کنیم.
استاندار فارس با بیان این که سال ورزشی شش هزار نفره  شیراز در زمینی به مساحت ۱۶ هزار متر و زیربنای کل ۱۹ هزار مترمربع به بهره برداری رسیده است، گفت: ساختمان اصلی این سالن ورزشی، ۱۶ هزار و ۸۸۵ مترمربع مساحت دارد و ساختمان های جنبی آن نیز ۲ هزار و ۱۱۵ مساحت دارند.
وی با بیان این که برای ساخت این سالن ورزشی تاکنون ۸۰ میلیارد تومان هزینه شده است که با محاسبات روز این پروژه قیمت بسیار بالاتری خواهد داشت، گفت: فاز یک این سالن امروز افتتاح شد و زمین مورد نیاز برای سایر نیازمندی های پروژه مانند پارکینگ استحصال و قراردادهای لازم هم منعقد شده و در آینده نزدیک احداث می شود.
رحیمی ادامه داد: در مراسم امروز با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور علاوه بر افتتاح سالن ۶ هزار نفره، ۱۲ پروژه را به صورت هم زمان افتتاح کردیم که شامل ۲ زمین چمن بزرگ، هشت زمین چمن کوچک و سالن های دیگری در شیراز و سایر شهرستان های استان فارس است.

جمشید تقی‌زاده معاون امور مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان های ورزش وزارت ورزش و جوانان نیز در این حضور داشت. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha