بیمارستان سل زابل برای پذیرش بیماران کرونایی در حال تجهیز است

زاهدان- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل گفت: پس از تکمیل ظرفیت بیمارستان تنفسی سینا و ظرفیت در حال تکمیل بیمارستان سوختگی، بیمارستان ۴۶ تختخواب سل زابل پس از سفر و دستور وزیر بهداشت برای پذیرش بیماران کرونایی در حال تجهیز شدن است.

محمد ایمان آبیلی نژاد روز جمعه در حاشیه بازدید از بیمارستان ۴۶ تختخواب سل زابل در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ساخت بیمارستان سل توسط مجمع خیرین سلامت بدلیل اینکه منطقه سیستان بیشترین آمار ابتلا به سل در کشور را دارد آغاز شده و هم‌اینک با افزایش تعداد مبتلایان این بیمارستان برای پذیرش بیماران کرونا اختصاص پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه کمبودی در بخش دارو، اکسیژن و تخت بیمارستانی در منطقه سیستان وجود ندارد تصریح کرد: دغدغه تمام کادر درمان و مدیران منطقه برطرف کردن مشکلات برای پذیرش بیماران کرونایی است که با راه اندازی بیمارستان سل این نگرانی برطرف می‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زابل اظهارداشت: هم‌اینک ۶ دستگاه اکسیژن ساز در مدار تولید اکسیژن قرار دارد و ۲ دستگاه اکسیژن ساز دیگر بزودی راه‌اندازی می‌شود.

وی از افزایش توان برق مجتمع بیمارستانی زابل از ۲ مگاوات به ۶ مگاوات خبر داد و گفت: از ۲ سال گذشته با پیگیری رییس دانشگاه علوم پزشکی، فرماندار زابل، استاندار سیستان وبلوچستان و نمایندگان مردم سیستان در مجلس و رییس کمیسیون بهداشت مجلس توان برق افزایش پیدا کرده است.

آبیلی نژاد افزود: با این توان انرژی هیچ کمبود برق در بیمارستان‌های امیرالمومنین، تنفسی، سینا، سوختگی، غربالگری، بلوک زایمانی، سل و سایت جدید دانشگاه وجود ندارد.

وی تاکید کرد: پس از افزایش بیماران بستری در بیمارستان تنفسی ۶۴ تختخوابی زابل  این بیمارستان به ۸۵ تخت افزایش پیدا کرد و بیمارستان سوختگی ۴۶ تختخوابه ظرفیت دارد که طبق آخرین آمار هم‌اینک ۱۴۸ نفر بستری‌اند  که ۲۴ بیمار بدحال هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: از ابتدای پیک اخیر میانگین روزانه ۴ تا ۱۰ نفر بدلیل ابتلا به کرونا در شهرهای شمالی سیستان وبلوچستان فوت کرده اند.

وی تصریح کرد: از اول تیرماه آمار ابتلا به کرونا در منطقه سیستان رو به افزایش است که امیدواریم با واکسیناسیون به موقع و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از این پیک به سلامتی عبور کنیم.

آبیلی نژاد اظهارداشت: کمبود نیروی فوق تخصص ریه و آی سی یو در زابل از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخواست شده و قول تامین نیرو از سوی وزیر و معاون وزیر به ما داده شده است.

وی افزود: هم‌اینک متخصصین داخلی، بیهوشی و عفونی بیماران کرونایی را در منطقه سیستان را ویزیت می‌کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: بدلیل افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در منطقه برخی از پرستاران سه شیف کار می‌کنند و فشار کاری زیادی را تحمل و دچار فرسایش روحی و جسمی می‌شوند.

مدیر اداره منابع فیزیکی دانشگاه علوم پزشکی زابل نیز گفت: با افزایش توان برق بیمارستان امیرالمومنین زابل از ۲ مگاوات به ۶ مگاوات پنج پروژه ایجاد شده فاز دوم بیمارستان تنفسی، بیمارستان سوختگی امام حسین(ع)، بیمارستان سل امام رضا(ع)، ال دی آر و غربالگری، طرح توسعه اورژانس و تصفیه فاضلاب بیمارستان امیرالمومنین به بهره‌برداری می‌رسد.

حسینعلی محمدی افزود: هم‌اینک ۶ دستگاه اکسیژن ساز ۶۰۰ لیتری در حال فعالیت است و ۲ عدد دیگر در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اظهارداشت: بدلیل اینکه خط مستقل برق بیمارستان زابل از نیروگاه برق بوده تاکنون قطعی برق وجود نداشته و در صورت حوادث غیر مترقبه کمتر از ۱۰ ثانیه برق از طریق ژنراتور مجدد وارد مدار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha