آشیانه بالگرد هوایی اورژانس ۱۱۵ در ایلام احداث می شود

ایلام - ایرنا - رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: آشیانه بالگرد هوایی اورژانس ۱۱۵ این استان احداث می شود که ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و در صورت تخصیص عملیات ساخت آن آغاز می شود.

به گزارش ایرنا، دکتر صیدنور علیمرادی در نشست مجازی با اصحاب رسانه ایلام اظهار داشت: طی سال های گذشته از محل اعتبارات اربعین هشت میلیارد ریال برای ساخت آشیانه بالگرد هوایی اورژانس ۱۱۵ اختصاص یافت که این میزان کافی نیست.

وی افزود: با رایزنی های انجام شده این آشیانه کنار بیمارستان ۳۷۲ تختخوابی ایلام واقع در بانگنجاب با امکانات ساختمان اسکان تیم پروازی و پد بالگرد احداث می شود.

ماهانه بین ۴۰ تا ۵۰ ماموریت توسط اورژانس ۱۱۵ ایلام انجام می شود

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه ماهانه بین ۲۳ تا ۲۵ ماموریت توسط اورژانس هوایی ایلام انجام می شود، ادامه داد: برای هر ساعت ماموریت بالگرد هوایی ۳۷۰ میلیون ریال هزینه می شود که این میزان از طریق سازمان اورژانس ۱۱۵ پرداخت و خدمات به صورت کاملا رایگان به مصدومان ارائه می شود.

وی یادآور شد: طی سه ماهه اول سالجاری در مجموع ۲۳ ماموریت توسط اورژانس هوایی ایلام انجام شده که از این تعداد هشت مورد حوادث ترافیکی و ۱۵ مورد نیز حوادث غیر ترافیکی است.

شهر ایلام فاقد پد فرود بالگرد است

دکتر علیمرادی با اشاره به اینکه شهر ایلام فاقد پد فرود بالگرد است، افزود: اجرای این امر مهم نیازمند همکاری دستگاه های مرتبط از جمله شهرداری است.

وی اضافه کرد: از محل اعتبارات داخلی سازمان تاکنون ۱۰ پد بالگرد با اعتبار ۹ میلیارد ریال در سطح شهرستان های ایلام احداث شده است.

رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار داشت: ۴۳ پایگاه جاده ای و زمینی و یک پایگاه هوایی با ۳۸۰ نیرو در اورژانس ۱۱۵ ایلام مشغول خدمات رسانی به مردم استان ایلام هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha