رزمایش مردمی کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق در استان مرکزی کلید خورد

اراک - ایرنا - فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: رزمایش کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق روز پنجشنبه با مشارکت آحاد مردم در استان مرکزی کلید خورد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار «محسن کریمی» در آیین آغاز این رزمایش مردمی  افزود: این طرح در راستای بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و راه‌اندازی بسیج عمومی برای ایجاد نهضت عمومی در اصلاح الگوی مصرف برق است که به مدت سه  هفته اجرا می‌شود.

وی تاکید کرد: ایجاد هم افزایی ظرفیت‌های بسیج، نهادها، دستگاه‌ها، اقشار مختلف مردم، در راستای کنترل خاموشی ها  از جمله اهداف کلان رزمایش مدیریت مصرف برق در این استان است. 

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی اظهار داشت: رزمایش مردمی مدیریت مصرف برق مبتنی بر کاهش و مدیریت مصرف در حوزه‌های گفتمانی، تبلیغی، مدیریتی و کنترلی است که علاوه بر اقشار مختلف بسیج نیز آحاد مردم نقش آفرینی می‌کنند.

سردار کریمی بیان کرد: در شرایط کرونایی که کشور درگیر موج‌های سنگین بود اجرای طرح شهید سلیمانی ظرفیتی موثر در کنترل و کاهش آسیب‌ها شد و اکنون طرح شهید سلیمانی و طرح‌های دیگر به‌عنوان یک الگوی موفق مطرح هستند.

وی، فرهنگ‌ مصرف بهینه انرژی را یکی از مطالبات مقام معظم رهبری در شرایط فعلی عنوان کرد و گفت: چنانچه این طرح به درستی انجام شود در رفع بسیاری از مشکلات موثر است و تمام کارشناسان بر ایجاد این فرهنگ سازی تاکید ویژه دارند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: سپاه و بسیج با تمام توان برای عملیاتی کردن اهداف این رزمایش پای کار است و امید می‌رود که این رزمایش برای مدیریت شرایط موجود موثر واقع شود. 

سردار کریمی خاطرنشان کرد: نقش ائمه جمعه، مدیران و فعالان دستگاه‌های فرهنگی، رسانه‌ها و همچنین بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی در عرصه‌های تبلیغی و فرهنگ‌سازی  مدیریت مصرف برق در این رزمایش بسیار با اهمیت و مهم است.

وی عنوان کرد: گروه‌های جهادی باید در اجرای این رزمایش سهیم باشند و با انجام اقدامات تخصصی همچون تعمیرات وسایل برقی و خصوصا کولرها و دعوت مردم و جامعه هدف به صرفه‌جویی نقش‌آفرینی کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha