سامانه حفاظت الکترونیک بندر بوشهر بهره‌برداری شد

بوشهر- ایرنا- سامانه حفاظت الکترونیک بندر بوشهر و مجتمع بندری نگین روز پنجشنبه در ارتباطی ویدئو کنفرانسی با دستور رئیس جمهوری به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در این آیین گفت: این پروژه در راستای الزام‌های بین المللی و افزایش ضریب امنیت محوطه‌های بندر بوشهر و مدیریت بهتر ترافیک آن انجام شده است.
وی بیان کرد: سامانه حفاظت الکترونیک تحت شبکه در بندر بوشهر و مجتمع بندری نگین با هدف پایش تصویری محوطه بندر، ساختمان برج کنترل، اسکله‌ها و ترمینال کانتینری با هزینه‌ای ۱۰۹ میلیارد  ریال انجام شده است.

ارجمندزاده افزود: این مهم پس از انجام مطالعات در دو مرحله با حضور کارشناسان اداره کل تامین و مهندسی تجهیزات، حراست و یگان حفاظت به عنوان بهره‌برداران پروژه در اسفند ماه سال ۹۷ آغاز شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اضافه کرد: این پروژه از دوربین‌های نظارت تصویری تحت شبکه و برخوردار از تکنولوژی نوین است که از اقدام‌های اجرایی آن می‌توان به ایجاد بستر اختصاصی فیبرنوری برای افزایش امنیت ارسال تصاویر و پهنای باند بالا در سطح بندر، نصب ۷۷ عدد دوربین بیرونی شامل دوربین ثابت و چرخشی و ۱۰ عدد ویدئو وال (تصاویر ۱۵۲ دوربین را به نمایش می‌گذارد) اشاره کرد.

ارجمند زاده درباره اهداف و قابلیت‌های اصلی این سیستم نظارت تصویری، عنوان کرد: از جمله اهداف و قابلیت‌های این سیستم می‌توان به حفاظت هوشمند، تصاویر و تعریف نقاط و محدوده‌های حساس و امنیتی و امکان تشخیص ورود غیر مجاز با استفاده از قابلیت‌های تحلیلی دوربین های مداربسته اشاره کرد.
وی افزود: امکان نظارت تصویری متمرکز تصاویر در اتاق مانیتورینگ پروژه، استفاده همزمان چندین کاربر از سیستم با سطح دسترسی متفاوت و قابل تعیین، ضبط تصاویر بصورت پیوسته و یا در صورت تشخیص حرکت و غیره، امکان گزارش گیری از فعالیت‌های انجام شده در سیستم و دسترسی کاربران و امکان تنظیم قابلیت‌های دوربین بر اساس زمان بندی ساعت، دقیقه و ثانیه در هر روز از سال بصورت جداگانه از دیگر قابلیت سیستم نظارت تصویری است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha