عمران‌خان در تاشکند، گسترش همکاری‌ها دستور کار پاکستان و ازبکستان

اسلام‌آباد - ایرنا - نخست وزیر پاکستان با هدف تعمیق روابط دوجانبه سفر دو روزه رسمی به جمهوری ازبکستان انجام داد، بازدیدی که اسلام‌آباد آن را برای تجارت و امنیت منطقه‌ای مهم قلمداد می‌کند.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، «عمران‌خان» در راس یک هیات بلندپایه سیاسی-اقتصادی و به دعوت رئیس جمهوری ازبکستان امروز (پنجشنبه) وارد تاشکند شد.

پیش از سفر نخست وزیر پاکستان، سرپرست وزارت بازرگانی و سرمایه‌گذاری این کشور با سفر به ازبکستان مقدمات برگزاری مجمع اقتصادی دو کشور همچنین امضای چند قرارداد همکاری را فراهم کرد.

دفتر نخست وزیری پاکستان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: سفر عمران‌خان برای ارتباطات منطقه‌ای، گسترش تجارت، همگرایی منطقه‌ای و امنیت بسیار حائز اهمیت است.

سران پاکستان و ازبکستان قرار است، تفاهم‌نامه‌هایی برای توسعه همکاری‌های مشترک در بخش‌های آموزش، تجارت، گردشگری و تعامل میان اتاق‌های بازرگانی دو کشور امضا کنند.

احتمال دیدار سران پاکستان و افغانستان در تاشکند 

در همین حال وزیر اطلاع رسانی پاکستان که عمران‌خان را در سفر به ازبکستان همراهی می‌کند، گفت: این بازدید برای کمک به صلح در منطقه از جمله بحران افغانستان بسیار مهم تلقی می‌شود.

وی افزود: پاکستان به تلاش‌های خود برای پیشبرد روند صلح در افغانستان ادامه می‌دهد.

رسانه‌های پاکستان نیز گزارش دادند که وزیر امور خارجه این کشور نیز در تاشکند اعلام کرده که عمران‌خان فردا در حاشیه یک‌ کنفرانس بین‌المللی در ازبکستان با «اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان دیدار خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha