بهره‌برداری هشت پروژه عمرانی و فرهنگی با حضور استاندار یزد در میبد

یزد- ایرنا- هشت پروژه عمرانی، فرهنگی و ورزشی عصر و شب چهارشنبه با حضور استاندار یزد و جمعی از مسوولان در میبد بهره‌برداری و عملیات اجرایی سه پروژه فرهنگی و عمرانی نیز آغاز شد.

به گزارش ایرنا، آیین کلنگ زنی اولین طرح اقدام ملی مسکن شهرستان میبد در قالب ۱۵۶ واحدی در زمینی به مساحت ۶۲ هزار و ۴۷۲ متر مربع بر زمین زده شد که در این طرح واحدهایی به متراژ ۱۲۰ مترمربع ایجاد می شود.

عملیات احداث هنرستان تربیت بدنی فاطمه الزهرا (س) و یک زمین چمن مصنوعی نیز در دانشگاه میبد با حضور دکتر طالبی استاندار یزد و جمعی از مسئولان شهرستان میبد بهره‌برداری شد که اطلاعاتی در خصوص هزینه این طرح ها اعلام نشد.

کلنگ‌زنی یک واحد مدرسه در مهمانشهر میبد و افتتاح پنج پروژه عمرانی و بهره برداری از سالن مطالعاتی و آموزشی دبیرستان خدیجه کبری، افتتاح طرح تفکیک آب شرب از سایر مصارف آب میبد اجرای خط انتقال آب شیرین و ایستگاه برداشت آب شرب در محله یخدان جنب مسجد جامع و ۲۸ ایستگاه برداشت آب نیز به طول شبکه  ۳۰ کیلومتر با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال در شهرهای میبد و بفروییه که در آینده نزدیک در روستاهای بخش مرکزی آماده بهره‌برداری می شود، از دیگر طرح های مورد افتتاح و اجرا در جریان سفر استاندار یزد به میبد بود.

استاندار یزد در مراسم کلنگ زنی یک باب مدرسه در مهمانشهر میبد گفت: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی ناشی از مهاجرت اتباع بیگانه و پناهندگان ، نیاز به ایجاد شرایط مناسب برای زیست آنان  است و بر این اساس سه مهمانشهر به صورت متمرکز در استان یزد در شهرهای میبد ، اردکان و تفت ایجاد شده که در آنها به مهاجرین خدمات ارایه می‌دهند.

محمدعلی طالبی افزود: خدمات دیگری هم مانند خدمات آموزشی ، بهداشتی و درمانی و کمک‌هایی دیگر در مکان‌هایی که جمعیت قابل توجهی از اتباع حضور دارند، به جامعه هدف ارائه می شود.

وی ادامه داد: با توجه به باور نظام در حمایت از مهاجرین و پناهندگان ، اقدامات مناسبی در زمینه تحصیل دانش آموزان اتباع  انجام گرفته و به گونه‌ای عمل شده که بازمانده از تحصیل در قشر اتباع و پناهندگان نداشته باشیم و حتی در استان یزد با شناسایی اتباع بی‌سواد برای  سوادآموزی به آنها اقدام شده است.

طالبی گفت: اگر بتوانیم با گسترش این نوع خدمات جامعه پذیری اتباع را افزایش دهیم و از نظر فرهنگی به نقطه‌ای برسیم که شکاف‌ها فرهنگی و اجتماعی و مشکلات حضور آنها را کاهش دهیم، می‌توان از ظرفیت‌ها و نقاط قوت آنها برای رشد و توسعه محل سکونت این قشر استفاده کرد.

فرماندار میبد هم از خیر ساخت مدرسه در مهمانشهر میبد که حد و مرز جامعه بشری برایش معنا نداشته قدردادنی کرد و ساکنان مهمانشهر را نیز هموطنان ایرانی خواند که کمک کننده در بسیاری از حوزه‌ها در شهر هستند.   

مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد هم در این مراسم گفت: امروز در کنار شروع ساخت مدرسه در مهمانشهر میبد، پنج پروژه شامل نگهبانی و اصلاح شبکه آب ، پایش تصویری مهمانشهر ، تقویت شبکه روشنایی و جدول‌گذاری بلوار و معابر نیز با اعتبار حدود یک میلیاردتومان اجرا  شد.

سعید پرویزی از همت دکتر رشیقی خیر مدرسه ساز میبدی که ایجاد که مدرسه ۶ کلاسه برای اولین بار در کشور برای اتباع را در دست ساخت دارد، قدردانی کرد.

بهره‌برداری هشت پروژه عمرانی و فرهنگی با حضور استاندار یزد در میبد

شروع عملیات اجرایی اقدام طرح ملی مسکن

مدیر کل راه و شهرسازی استان یزد در مراسم طرح اقدام ملی مسکن ملی گفت: ۲۴ هزار خانوار در سطح استان یزد در این طرح ثبت نام کردند که از این تعداد نزدیک به هشت هزار خانوار واجد شرایط شناخته شدند.

رضا یادگاری افزود: با همکاری و حمایت‌های مسوولان استان به کلیه متقاضیان واجد شرایط ۶ هزار و ۹۰۰ زمین واحد مسکونی تحویل شد.

وی ادامه داد : در میبد نیز متقاضیان اولیه بالغ بر ۷۰۰ خانوار بودند که از این تعداد حدود ۲۷۰ تا ۲۸۰ نفر واجد شرایط تلقی شدند که برای ۱۵۵ خانواری که وجه اولیه را واریز کرده بودند از سوی مسوولان بنیاد مسکن استان  به عنوان کارگزار طرح ۱۰ هکتار زمین تامین شد و در اختیار بنیاد مسکن میبد قرار گرفت.

سید جلیل میر محمدی نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به پیگیریهای انجام شده  از مسوولان طرح اقدام ملی مسکن  استان یزد قدردانی و اظهار امیدواری کرد که در آینده‌ای نزدیک 156 خانوار در این طرح در منطقه مهرآباد صاحب خانه شوند.

سید جلیل میر محمدی نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به پیگیریهای انجام شده  از مسوولان طرح اقدام ملی مسکن  استان یزد قدردانی و اظهار امیدواری کرد که در آینده‌ای نزدیک 156 خانوار در این طرح در منطقه مهرآباد صاحب خانه شوند.

آغاز ساخت هنرستان تربیت بدنی

رییس آموزش و پرورش میبد نیز در آیین کلنگ زنی هنرستان تربیت بدنی این شهر گفت: این زمین که برای ساخت استخر به مدت پنج سال معطل مانده بود، برای ایجاد یک هنرستان تربیت بدنی دختران با ظرفیت ۱۲ کلاس در نظر گرفته شده و هزینه ساخت آن را آقای دهقانی از خیران شهرستان میبد متقبل شده است.

فرماندار میبد نیز در این مراسم گفت: این خیر با فروش یک زمین در خیابان فیروزآباد بودجه ای برای ساخت هنرستان تامین کرده است .

بهره‌برداری هشت پروژه عمرانی و فرهنگی با حضور استاندار یزد در میبد

افتتاح خط انتقال آب شیرین و ایستگاه برداشت آب

سرپرست شرکت آب و فاضلاب یزد هم در آیین افتتاح خط انتقال آب شیرین و ایستگاه برداشت آب شرب گفت: در قالب این طرح تلاش  شده در هر محله‌ای یک ایستگاه برداشت آب با شکل سنتی و مانند ایستگاه برداشت آب یخدان ایجاد شود .

محمد فاتحی با بیان اینکه تا کنون ۲۳ خیر نزدیک به پنج میلیارد تومان در این طرح کمک کرده اند.، ادامه داد: در این طرح آب شرب در مخزن راه آهن  ذخیره می شود تا در صورت قطع آب تا یک هفته آب شرب مورد نیاز شهروندان را می توان از طریق این ایستگاه تامین کرد.

افتتاح چمن مصنوعی ورزشی خواهران و برادران دانشگاه میبد

عباس کلانتری رییس دانشگاه میبد نیز در مراسم افتتاح چمن مصنوعی دانشگاه گفت: اجرای این طرح از محل اعتبارات  صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم  به میزان ۵۰ درصد و ۵۰ درصد نیز از محل اعتبارت دانشگاه تامین هزینه شده‌است.

بهره‌برداری سالن مطالعه و آموزش

مدیر دبیرستان خدیجه کبری نیز در مراسم بهره‌برداری از سالن مطالعه این واحد دانش آموزی گفت : در سال های گذشته در نمازخانه مدرسه طرح مطالعاتی برگزار می شد و با توجه به نیاز به ایجاد مکانی بزرگتر و دارای امکانات با حمایت مسوولان و انجمن اولیای مدرسه، ساخت این سالن شامل کتابخانه سیستم باز ، آشپزخانه برای گرم کردن غذا و امکانات دیگر در دست اقدام قرار گرفت.

زیبا مصدق ادامه داد: دانش‌آموزان این دبیرستان در منطقه‌ای زندگی می‌کنند که بیشتر خانواده‌ها درگیر فقر اقتصادی و فرهنگی هستند و حمایت از دانش‌آموزان مشارکت اولیا و خیران  را می‌طلبد.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha