۲۳ تیر ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۴۶
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84404474
۰ نفر

برچسب‌ها

درگیری پلیس فرانسه با معترضان طرح های کرونایی مکرون

تهران- ایرنا- پلیس فرانسه سه شنبه شب با معترضان طرح های کرونایی امانوئل مکرون رئیس جمهوری این کشور درگیر شد و برای متفرق کردن مردم از گاز اشک آور استفاده کرده است.

به گزارش ایرنا از یورو نیوز، پلیس فرانسه با استفاده از گاز اشک آور معترضان مخالف با طرح مکرون مبنی بر نیاز به گواهی واکسن کرونا یا آزمایش منفی PCR برای ورود به رستوران ها و سینماها از ماه آینده را پراکنده کرد.

کمی پس از آن که تعداد زیادی از معترضین بدون کسب مجوز از مقامات دولت در بلوار مرکز پاریس دست به اعتراض و راهپیمایی زدند، پلیس فرانسه وارد عمل شد.

شماری از معترضان در این راهپیمایی پلاکارت هایی با عنوان "نه به مجوز سلامتی" در دست داشتند.

رییس جمهوری فرانسه این هفته اقدامات گسترده ای را برای مبارزه با گسترش ویروس کرونا از جمله واکسیناسیون اجباری کادر درمانی و قوانین جدید بهداشت برای عموم مردم اعلام کرد.

شماری از منتقدان طرح مکرون برای داشتن مجوز سلامت را به پایمال کردن آزادی ها و تبعیض علیه افرادی که خواهان دریافت واکسن کرونا نیستند، متهم کرده اند.

با این که تاکنون نزدیک به ۴۰ درصد شهروندان فرانسه واکسن کامل دریافت کرده اند، اما هم زمان با بالا رفتن آمار ابتلا در جهان در پی انتشار گونه های تازه این ویروس، تلاش ها برای تزریق همگانی واکسن از سرگرفته شده است.  

به همراه الزامی شدن گواهی واکسن کرونا برای ورود به مکان های تفریحی و حضور در این فعالیت ها، تزریق واکسن برای کارکنان بخش بهداشت و درمان فرانسه تا ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور ماه) اجباری اعلان شده و در صورت سرپیجی از این مقررات بدون دریافت دستمزد از کار معلق خواهند شد.  

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha