میزان رعایت پروتکل ها در ایلام به ۶۰ درصد کاهش یافت

ایلام - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان حدود ۶۰ درصد کاهش یافته است که ادامه این وضعیت خطر شیوع بیشتر ویروس کرونا را افزایش می دهد.

دکتر جمیل صادقی فر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت استان ایلام از نظر رعایت پروتکل های بهداشتی در ردیف پنج استان آخر کشور قرار داررد.

وی با انتقاد از عدم نصب اپلیکیشن ماسک در بسیاری از دستگاه های اجرایی استان و بانک ها افزود: زدن ماسک، نصب تهویه هوا و راه اندازی اپلیکشن و برنامه ریزی برای جلوگیری از تجمع ارباب رجوع می تواند در افزایش رعایت پروتکل ها موثر باشد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام با انتقاد از کاهش رعایت پروتکل ها در محل جایگاه های سوخت و نانوایی های استان تاکید کرد: شرایط شیوع کرونا با توجه به سرعت انتقال آن بسیار خطرناک است و باید دوباره حساسیت مردم نسبت به رعایت پروتکل ها افزایش یابد.

صادقی فر همچنین از نبود بنرهای تبلیغاتی در سطح شهر و اماکن پر تردد انتقاد کرد و یادآور شد: همه باید پای کار باشند و فضای مجازی و رسانه ها و صدا و سیما نسبت به اعلام آگاهی و هشدارهای ابتلا به کرونا آگاه شوند.

وی اضافه کرد: با تلاش مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تسریع در روند واکسیناسیون برای سنین اعلام شده در حال انجام است.

وی همچنین از شهروندان خواست در اماکن شلوغ تردد نداشته باشند و با زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی به فکر سلامت خود و خانواده شان باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha