فرماندار: محدودیت‌های وضعیت قرمز کرونایی در کنگاور اعمال می‌شود

کرمانشاه - ایرنا - فرماندار کنگاور با اشاره به قرمز شدن وضعیت شهرستان از نظر کرونا، گفت: محدودیت‌های شرایط قرمز کرونایی از امروز در کنگاور اعمال می شود.

به گزارش ایرنا؛ «فرزادالماسی» عصر چهارشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در سرسرای بخشداری کنگاور با انتقاد از بی توجهی برخی از دستگاه های اجرایی نسبت به پروتکل های بهداشتی، افزود: همه دستگاه ها باید پاسخگوی عملکرد خود باشند و در این رابطه با ادارات کم توجه برخورد خواهد شد.

فرماندار کنگاور با اشاره به موقعیت جغرافیایی کنگاور در ورودی استان و قرارگیری بر سر شاهراه آسیایی، اظهار داشت: قرمز شدن همزمان کنگاور و برخی از شهرستان های همسایه همچون نهاوند نیازمند توجه و نظارت بیشتر شهروندان بر ارتباطات و مراودات با شهرهای قرمز رنگ است.

به گفته وی، برای کنترل موج پنجم کرونا نیازمند بازآفرینی باورها نسبت به خطر این بیماری و اقناع سازی شهروندان برای رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی هستیم.

وی ادامه داد: برای مقابله اصولی و منطقی با کرونا در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی، واکسیناسیون عمومی مردم باید بصورت جدی دنبال شود و واجدین شرایط نیز بدون ترس و استرس به مراکز واکسیناسیون شهرستان مراجعه نمایند.

فرماندار کنگاور با انتقاد از برپایی برخی آیین ها افزود: برگزاری هر گونه مراسمی در شهرستان ممنوع بوده و با مسببین برگزاری مراسمات برخورد خواهد شد.

الماسی در ادامه یادآور شد: تیم‌های ویژه بازرسی نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا از امروز در این شهرستان فعال می شود.

وی افزود: این تیم‌ها نسبت به نظارت بر رعایت مصوبات ستاد کرونا، پروتکل‌های بهداشتی در تمامی صنوف، مراکز ارائه خدمات عمومی و ادارات و دستگاه‌های دولتی سخت‌گیرانه عمل می‌کنند.

کنگاور بر اساس آخرین رنگ‌بندی اعلام شده توسط نرم‌افزار ماسک، از تاریخ بیست و سوم تیرماه جاری بار دیگر جزو شهرهای قرمز از نظر شیوع کرونا قرار گرفت.

هم اکنون ۲۴ بیمار کرونایی در بخش ایزوله و مراقبت های ویژه بیمارستان شهید چمران کنگاور بستری هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha