ابتلای سرنشینان بزرگترین کشتی نیروی دریایی انگلیس به کرونا

لندن – ایرنا – وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد که بالغ بر ۱۰۰ تن از سرنشینان ناو جدید هواپیمابر ملکه الیزابت در اولین ماموریت خارجی این کشتی پهن‌پیکر، به کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «بن والاس» وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد که این مساله تغییری در برنامه سفر این ناو که قرار است از آب‌های ۴۰ کشور از جمله دریای جنوب چین (به رغم احتمال بروز تنش‌ با پکن) عبور کند، ندارد. او با این حال اعلام کرد که اولویت با حفظ جان خدمه است و از تصمیم کاپیتان کشتی در این زمینه حمایت می‌کند.

گزارش‌ها حاکیست که علاوه بر یکصد سرنشین ناوهواپیمابر ملکه الیزابت، چند تن از خدمه چهار کشتی همراه به کرونا مبتلا شده‌اند. در کل ۳ هزار و ۷۰۰ پرسنل در این ماموریت حضور دارند. اولین مورد ابتلا چهارم جولای گزارش شد.

نشریه انگلیسی سان ادعا کرد که ویروس زمانی در کشتی شایع شد که در قبرس توقف کرد و خدمه از کشتی خارج شدند. وزیر دفاع انگلیس می‌گوید که تمام اعضای خدمه دربرابر کرونا واکسینه هستند و اوضاع تحت کنترل است.

سخنگوی نیروی دریایی انگلیس هم مدعی شده که تعداد مبتلایان به کرونا «اندک است» و این موضوع تاثیری در مأموریتشان نخواهد داشت.

آخرین گزارش‌ها حاکیست که ناو انگلیسی هم‌اکنون در آب‌های اقیانوس هند در حال حرکت است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha