استاندار چهارمحال و بختیاری :رفع مشکلات واحدهای تولیدی در اولویت باشد

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر رفع مشکلات طرح‌های اولویت‌دار واحدهای تولیدی گفت: دستگاه‌های اجرایی باید برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی این استان تلاش و پیگیری‌های بیشتری داشته باشند.

اقبال عباسی روز چهارشنبه در هفتمین ستاد تسهیل و رفع موانع تولید چهارمحال و بختیاری در سال‌جاری تاکید کرد: تمامی مسوولان دستگاه‌های اجرایی استان موظفند مصوبات این ستاد را اجرا و عملیاتی کنند.

وی افزود: در غیر این‌صورت، مسوول سهل‌انگار به تخلفات اداری معرفی و با وی برابر قانون برخورد می‌شود.

عباسی تصریح کرد: تمامی مسوولان دستگاه‌های اجرایی برای تسهیل در امور سرمایه‌گذاری و رفع مشکلات این بخش با هدف جذب سرمایه‌گذاران، افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی اقدام کنند.

وی یادآور شد: ارائه تسهیلات و مشوق‌های قانونی به سرمایه‌گذاران با هدف افزایش زمینه‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف چهارمحال و بختیاری مورد توجه مسوولان و دست‌اندرکاران باشد.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری نیز گفت: در این نشست مشکلات ۶ واحد صنعتی و تولیدی استان در زمینه نحوه تقسیط بدهی‌های مالیاتی و تامین اجتماعی، رعایت حریم واحدهای مستقر در مسیر خروجی شهرکرد به هفشجان و امهال تسهیلات بانکی بررسی و راهکارهای رفع آن ارائه شد.

محمدکاظم منزوی تاکید کرد: اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید چهارمحال و بختیاری همچنین با کلیات ۳۶ تقاضای دریافت تسهیلات بانکی برای طرح‌ها و واحدهای صنعتی و تولیدی از بانک‌های عامل استان موافقت کردند.

وی افزود: در همین راستا مقرر شد سه هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای اشتغال‌زایی جدید و تثبیت اشتغال ۶۵۵ نفر  پرداخت شود.

منزوی تصریح کرد: از این مبلغ ۲ هزار و ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه ثابت با اشتغال‌زایی ۲۷۶ نفر و یک‌هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال سرمایه در گردش با تثبیت اشتغال ۳۷۹ نفر است.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری با ۱۰ شهرستان و جمعیتی افزون بر ۹۷۹ هزار نفر بیش از ۸۵۰ واحد تولیدی و صنعتی فعال دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha