رئیس خانه کارگر سمنان: تبعیض در همسان‌سازی حقوق بازنشستگان برطرف شود

سمان- ایرنا- رئیس خانه کارگر استان سمنان گفت: بی‌عدالتی و تبعیض در اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری با بازنشستگان تامین اجتماعی موجب ناامیدی و گلایه آنان شده است و این دوگانگی باید برطرف شود.

حبیب‌الله محقق روز چهارشنبه در گردهمایی هفته تامین اجتماعی در خانه کارگر استان سمنان ابراز داشت: موضوعی که در حال حاضر ذهن بازنشستگان را درگیر کرده، بحث همسان سازی حقوق و یا متناسب سازی است.

وی ادامه داد: پیشکسوتان جامعه کارگری سال‌های زیاد در این رابطه زحمت کشیدند، این خواسته پس از یک دهه در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و  اجرای این قانون از سال گذشته شروع شد اما بی‌عدالتی‌ها باعث ناراحتی و ناامیدی بازنشستگان شده است.

وی افزود: بی عدالتی و تبعیض در اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان است به طوری که سازمان مدیریت و برنامه ریزی تمام و کمال برای بازنشستگان لشکری بودجه گذاشت اما به سازمان تامین اجتماعی آنچه را که در مجلس شورای اسلامی مصوب کرد چیزی پرداخت نکرد.

رئیس خانه کارگر استان سمنان گفت: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست داریم که نظارت بر اجرای مصوبات خود را بیشتر کنند.

محقق افزود: مجلس، دولت و تمامی مسئولان امر، هرچه زودتر به وعده‌هایی که در خصوص همسان‌سازی دادند عمل کنند تا مانع از ناامیدی مستمری بگیران شوند.

رئیس خانه کارگر استان سمنان بیان کرد: لازم است در بودجه سالانه کشور، سهم سازمان تامین اجتماعی از محل تعهدات دولت دیده شود تا دیگر شاهد بدهی انباشته شده دولت در این خصوص نباشیم.

در این نشست نمایندگانی از بازنشستگان استان به بیان مشکلات خود پرداختند و عباس گلرو نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی،مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، و تامین اجتماعی و جمعی از مسوولان استان سمنان حضور داشتند و در جریان مسایل و مشکلات قشر کارگران استان قرار گرفتند.

۱۹ الی ۲۵ تیر هفته تامین اجتماعی نام‌گذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha