تسلیت خانه کتاب برای درگذشت برگزیده جایزه قلم‌زرین

تهران- ایرنا- خانه کتاب و ادبیات ایران در پیامی درگذشت «حمید علیدوستی‌شهرکی»، نویسنده و برگزیده نوزدهمین دوره جایزه قلم‌زرین را تسلیت گفت.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از خانه کتاب و ادبیات ایران، در متن این پیام آمده است: درگذشت یکی دیگر از اهالی قلم، جامعه فرهنگی کشور را در بهت و اندوه فرو برد.

فقدان حمید علیدوستی‌شهرکی، نویسنده متعهد و توانمند کشور که اخیرا در نوزدهمین دوره جایزه قلم‌زرین برای رمان بُرشکن تجلیل و قدردانی شد، ضایعه‌ای است جبران‌ناپذیر؛ اما آثار او همواره به یادگار می‌ماند و نامش را در تاریخ فرهنگ و ادب ایران‌زمین زنده نگاه می‌دارد.

خانه کتاب و ادبیات ایران، این ضایعه را به خانواده زنده‌یاد حمید علیدوستی شهرکی، مردم استان چهارمحال و بختیاری همچنین جامعه ادبی کشور تسلیت گفته و برای آن مرحوم، غفران الهی را خواستار است.

حمید علیدوستی شهرکی (متولد ۱۳۴۹) نویسنده رمان بُرشکن (سوره مهر، ۱۳۹۹) که در نوزدهمین جشنواره قلم زرین موفق به کسب عنوان برتر بخش داستان بزرگسالان شده بود، بر اثر عارضه قلبی  و در سن ۵۱ سالگی در بیمارستان آیت الله کاشانی شهرکرد درگذشت.

 این نویسنده فقید پس از ایست قلبی تنفسی به بیمارستان هاجر شهرکرد انتقال داده شد و پس از آن به بیمارستان آیت‌الله کاشانی، که تلاش پزشکان برای احیای وی بی‌نتیجه ماند و دار فانی را وداع گفت. کتاب وضعیت های نمایشی در شاهنامه فردوسی (سوره مهر، ۱۳۹۸) یکی دیگر از آثار برجای مانده از این نویسنده است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha