حاجی بابایی: همدان شرایط مناسب برای میزبانی مسابقات آسیایی را دارد

همدان- ایرنا- نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت که استان همدان به واسطه بهره مندی از امکانات و زیرساخت های مناسب ورزشی، شرایط لازم برای میزبانی مسابقات آسیایی و بین المللی را دارد.

به گزارش ایرنا، "حمیدرضا حاجی بابایی" روز چهارشنبه در آیین رونمایی از سایت کمپ های تیم‌ ملی استان همدان. افزود: وجود زیرساخت های ورزشی مناسب و امکانات به روز ورزشی، همدان را در رده استان های برتر کشور برای فعالیت های ورزشی قرار داده است.

وی اظهار داشت: ورزشگاه ۶ هزار نفری شهید سلیمانی، ورزشگاه شهید مفتح، مجموعه ورزشی شهید شمسی پور و مجموعه ورزشی شهید حاجی بابایی از جمله مجموعه های بزرگ و مجهز ورزشی استان همدان هستند.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه شهر همدان تعداد قابل توجهی مکان‌ ورزشی مناسب دارد، افزود: توسعه زیرساخت های ورزشی در سطح استان همدان یکنواخت و متوازن است به طوری که در روستاهای بخش مرکزی نیز یک سالن ورزشی در حال ساخت داریم‌.

وی تصریح کرد: مجموعه بزرگ ورزش‌های باستانی شهر همدان درحال ساخت است که ۱۰ میلیارد تومان اعتبار  برای تکمیل این طرح دریافت شده است.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه، ۲۷ صدم درصد از مالیات ارزش افزوده به ورزش اختصاص داده شد که با تصویب این قانون، بودجه ورزش کشور ۲ برابر شده است.

وی ادامه داد: پروژه های عمرانی که در استان همدان ساخته شده و یا درحال ساخت است نیاز ۵۰ سال آینده استان دراین بخش را تامین می‌کند.

حاجی بابایی بیان کرد: مجموعه ورزشی شهید حاجی بابایی، ورزشگاه شهید مفتح و سالن ورزشی ۶ هزار نفری شهید سلیمانی در سال‌های گذشته با استفاده از از اعتبارات ملی ساخته شده اند.

وی افزود: به واسطه امکانات خوب و زیرساخت های مناسب ورزشی، همدان می تواند  میزبان شایسته مسابقات بین‌المللی، اردوهای تیم ملی و دیدارهای چهارجانبه باشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ورزش در دنیای امروز عامل توسعه گردشگری و معرفی قابلیت ها و زمینه ساز توسعه  است، گفت: تیم فوتبال پاس به عنوان برندی معتبر برای استان همدان، نقش مهمی در معرفی پایتخت تاریخ و تمدن ایران دارد.

به گزارش ایرنا، سایت کمپ تیم‌های ملی در آیینی با حضور معاون امور مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان، استاندار و جمعی از مسوولان محلی در استان همدان رونمایی شد.

پایگاه اینترنتی کمپ تیم های ملی استان همدان به نشانی www.hamedansportcamping.ir با ویژگی معرفی امکانات زیرساختی ورزش راه اندازی شده است.

در این پایگاه اینترنتی که به ۲ زبان فارسی و انگلیسی طراحی شده، مشخصات مجموعه های ورزشی، هتل‌ها و مکان های اقامتی و مربیان رشته های مختلف ورزشی این استان درج شده است.

اداره کل ورزش و جوانان استان همدان با هدف بهبود و شناخت مراکز ورزشی اقدام به ثبت تمامی مراکز ورزشی شهر همدان در این وب سایت کرده تا علاقه مندان بتوانند به راحتی ضمن آشنایی با این امکانات، درخواست برای استفاده از این مجموعه امکانات را از این طریق ثبت کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha