۴۶ هزار برگ هدایت تحصیلی در آذربایجان غربی صادر می شود

ارومیه- ایرنا- رییس اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: از هفته آینده ۴۶ هزار برگ هدایت تحصیلی برای دانش آموزان پایه نهم در راستای انجام انتخاب رشته تحصیلی در استان صادر می شود.

غلامرضا فدوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۷۰ درصد از مدارس استان نمرات پایه نهم را تایید کرده اند و به تدریج بستر برای انتخاب رشته پایه های نهم فراهم می شود.

وی ادامه داد: شاهیندژ، میاندواب و کشاورز جزو شهرهای پیشتاز در این زمینه هستند، برخی مناطق هم زیر ۵۰ درصد نمرات تایید شده دارند که لازم است تا به سرعت نمرات را تایید و ثبت کنند.

وی بیان کرد: سعی می شود از اوایل هفته بعد برگه های هدایت تحصیلی چاپ و ارائه شود و  چاپ این برگه ها منطقه ای بوده و تا عدم تایید منطقه چاپ نخواهد شد.

رییس اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: مراکز و هسته های مشاوره در این ایام آماده خدمات دهی راهنمایی و مشاوره به دانش آموزان و خانواده ها در زمینه انتخاب رشته تحصیلی  هستند.

وی یادآور شد: کانال‌های ویژه‌ای هم در شبکه شاد در نظر گرفته شده است تا دانش آموزان اطلاعات کافی و لازم را برای انجام فرآیند هدایت تحصیلی، آشنایی با مشاغل  و انتخاب رشته مطلوب داشته باشند.

فدوی بیان کرد: هدایت تحصیلی نقطه بهینه‌ای است که میان چهار عامل علاقه، استعداد، امکان اجرا و نیاز جامعه تعادل ایجاد می‌کند تا دانش‌آموزان آگاهانه دست به انتخاب رشته بزنند.

وی ادامه داد: فرآیند هدایت تحصیلی به استناد اسناد بالادستی به گونه‌ای است که با انجام آن باید دانش‌آموزان را در مراحل و دوره‌های تحصیلی به منظور پاسخگویی به نیازهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه آماده کرد.

آذربایجان غربی دارای ۶۲۵ هزار دانش آموز است که در مناطق ۲۴ گانه تحصیل می کنند.

«هدایت تحصیلی»، فرایند ارایه‌ خدمات راهنمایی و مشاوره به دانش‌آموزان‌ است؛ این فرایند به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا ضمن آشنایی با استعدادها، علایق، ‌توانایی‌ها و ویژگی‌های شخصیتی خویش، شاخه‌ها، رشته‌های تحصیلی و مشاغل مورد نیاز جامعه را بشناسند و براساس آن به صورت آگاهانه و آزادانه شاخه و رشته‌ تحصیلی مناسب خود را انتخاب کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha