فرصتی برای کارآفرینان حوزه گردشگری با شرکت در جشنواره کارآفرین برتر

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، آموزش و مطالعات گردشگری گفت: شرکت در چهاردهمین دوره جشنواره کارآفرینان برتر، با فراهم‌آوردن فرصتی ویژه برای افراد خلاق، صاحبان کسب و کارهای متمایز و کارآفرینان حوزه گردشگری، امکان محک و رقابت آنها را برای دستیابی به برترین‌های حوزه را ایجاد می‌کند.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، زاهد شفیعی افزود: چهاردهمین دوره جشنواره کارآفرینان برتر توسط وزارت کار و تعاون و رفاه اجتماعی در سال جاری برگزار می‌شود. در این دوره از جشنواره صنعت گردشگری نیز وارد عرصه رقابت شده و کارآفرینان خود را انتخاب خواهد کرد.


وی افزود: در حال حاضر مراحل ثبت‌نام داوطلبان این رویداد از طریق سایت  karafarinanebartar.mcls.gov.ir در حال انجام است و داوران استانی نیز به تفکیک هر استان معرفی و تعیین شده‌اند.
شفیعی یادآور شد: علیرغم شرایط ناشی از کرونا و رکود در بخش گردشگری همه کشورهای جهان، برگزاری اینگونه از رویدادهای رقابت‌آفرین می‌تواند برای سال‌های آتی تجارب موثری در مشارکت و رقابت واحدهای مختلف گردشگری به شمار آید.


در ادامه مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، آموزش و مطالعات گردشگری درباره شاخص‌های انتخاب کارآفرین برتر گفت: بکارگیری ایده‌های خلاقانه و روش‌های جدید در جذب گردشگران، استفاده از فناوری‌های بروز و جدید در عرضه خدمات و محصولات گردشگری، کاهش آسیب‌های محیط‌زیست و توسعه گردشگری پایدار، جذب همکاری‌ها و مشارکت با ذینفعان گردشگری و جوامع محلی، متنوع‌سازی خدمات و محصولات گردشگری در جهت ایجاد مزیت رقابتی در کسب و کار خود، افزایش درصد اشغال تخت و یا میزان جذب گردشگران داخلی و خارجی، توجه به کیفیت ارایه خدمات گردشگری و جلب رضایت گردشگران از جمله معیارهای در نظر گرفته شده برای انتخاب کارآفرین برتر به شمار می‌آید.


ثبت‌نام در این جشنواره از اول تیر آغاز شده و تا دهم مرداد ۱۴۰۰ ادامه دارد و کارآفرینان با مراجعه به وبگاه karafarinanebaeertar.ir یا karafarinanebaeertar.mcls.ir می‌توانند فرایند ثبت‌نام خود را تکمیل کنند. این جشنواره بیشتر با هدف شناسایی، انتخاب و معرفی کارآفرینان برتر در سراسر کشور انجام می‌شود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha